• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 05 kwiecień 2019 20:09

Czas na półfinały!

Napisane przez 

To będzie wielkie święto siatkówki w Świdniku. W naszym mieście odbędzie się turniej półfinałowy w drodze po awans do I ligi w piłce siatkowej.

Jak już informowaliśmy, Świdnik wygrał rywalizację o organizację turnieju półfinałowego II ligi.

- To bardzo ważne, że turniej odbę­dzie się u nas, cieszymy się z tego powodu. Nie ukrywam, że będzie to nasz wielki atut. W naszej hali nie przegraliśmy od dwóch sezo­nów. Nie możemy jednak popadać w nadmierny optymizm. Musimy skupić się na rywalizacji, która nie będzie łatwa - mówi Marcin Kurek, kapitan Avii .

Do lotniczego miasta przyjadą trzy drużyny, które powalczą razem z Avią o awans do turnieju finałowe­go. Będą to: ZAKSA Strzelce Opol­skie, MKS Andrychów i doskonale znany Avii derbowy rywal - LUK Po­litechnika Lublin. Zarówno ZAKSA, jak i MKS Andrychów, który wygrał rundę zasadniczą w swojej gru­pie, pokonały w ostatniej rundzie play-off swoich przeciwników w trzech meczach. Podobnie było w przypadku drużyny z Lublina, która zwyciężyła trzykrotnie z Neobusem Niebylec bez straty seta.

- Turniej będzie obsadzony napraw­dę mocnymi ekipami i każdy z każ­dym może wygrać. Myślę, że jedna z dwóch drużyn, które wyjdą z tur­nieju awansuje do I ligi - przewiduje M. Kurek.

Równolegle do rywalizacji w Świd­niku, eliminacyjne turnieje odbędą się w Wałbrzychu i Białymstoku. Każdy z nich wyłoni po dwie naj­lepsze drużyny, które powalczą w turnieju finałowym o awans na za­plecze PlusLigi.

Świdniczanie otworzą turniej me­czem z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, który rozpocznie się w dziś o go­dzinie 17.00, w hali Szkoły Podsta­wowej nr 7 w Świdniku. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny.

mo

Terminarz spotkań:

Piątek:

17.00 MKS Avia Świdnik - ZAKSA Strzelce Opolskie

19.00 LUK Politechnika Lublin - MKS Andrychów

Sobota:

16.00 ZAKSA Strzelce Opolskie - MKS Andrychów

18.00 MKS Avia Świdnik - LUK Poli­technika Lublin

Niedziela:

15.00 LUK Politechnika Lublin - ZAKSA Strzelce Opolskie

17.00 MKS Andrychów - MKS Avia Świdnik

Najczęściej czytane