środa, 03 kwiecień 2019 10:42

Tenisiści z medalami

Napisane przez
Tenisiści z medalami fot. FB KT Avia Świdnik / Na zdjęciu Natalia Chylińska i Kasia Kliber

Marzec okazał się owocnym miesiącem dla zawodników Klubu Tenisowego Avia Świdnik. Młodzi tenisiści zmierzyli się z najlepszymi graczami z regionu, odnosząc przy tym wielkie sukcesy.

Natalia Chylińska zdobyła drugie miejsce w Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów w Radomiu. Inna reprezentantka świdnickiego klubu, Kasia Kliber, zakończyła swoje zmagania na 2. rundzie zawodów.

W dniach 23-24 marca na kortach Górnika Łęczna odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów. Natalia Wieleba i Oskar Połeć uplasowali się na 5. i 8. miejscu.

6 dni później, w Puławach odbyły się kolejne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie ziemnym do lat 10. Świdnicki klub reprezentowało troje zawodników. Wszyscy wrócili z nagrodami. Dwa złote medale zgarnął Filip Nadulski. Pierwszy wygrał w grze pojedynczej. Drugi, w grze deblowej, zdobył w parze z Bartoszem Kliberem. Bartosz wywalczył także brąz za grę pojedynczą.

Świetnie poradziła sobie również Karina Kowalkowska. Dziewczynka jako jedyna z regionu sprawdziła swojej siły walcząc na korcie z chłopcami. Rozegrała ciężki mecz z rówieśnikiem Aleksandrem Turskim. Mecz zakończył się wynikiem 4:3; 3:4; 7:10.