• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 05 kwiecień 2019 16:14

200 tysięcy na początek!

Napisane przez 

Lubelski Węgiel „Bogdanka”, gospodarczy gigant Lubelszczyzny został jednym z głównych sponsorów siatkarskiej sekcji MKS Avia Świdnik. Potwierdzającą to umowę podpisali dzisiaj Artur Wasil, prezes zarządu LW „Bogdanka” i Radosław Szczerba, prezes zarządu MKS Avia. W uroczystości uczestniczyli Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju oraz Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.Porozumienie przewiduje wsparcie klubu kwotą 200 tys. zł, a termin jego obowiązywania mija z końcem przyszłego sezonu siatkarskiego.Wiele wskazuje jednak na to, że współpraca będzie kontynuowana.

- Cieszę się bardzo, że tak zacny sponsor zdecydował się wesprzeć nasz klub. To ogromny zastrzyk finansowy, który pozwoli mu osiągać coraz większe sukcesy - podkreślał burmistrz Waldemar Jakson.

- Lubimy wydatkować nasze pieniądze tam, gdzie widzimy duży potencjał. Avia Świdnik to klub z dużymi zasługami dla lubelskiej siatkówki. Jesteśmy głównym sponsorem Górnika Łęczna, ale stwierdziliśmy, że warto wesprzeć Avię jako zespół starający się o awans do I ligi. Gratulujemy organizacji turnieju półfinałowego, który odbędzie się  w Świdniku w najbliższy weekend. Chcemy również wesprzeć pracę z młodzieżą, by klub mógł funkcjonować stabilnie przez szereg następnych lat – mówił Artur Wasil.

- Marki Lubelski Węgiel nie trzeba nikomu przedstawiać. Bardzo się cieszę, że dołącza dzisiaj do żółto-niebieskiej rodziny. Jestem pewien, że pomoże nam to osiągnąć nasze cele sportowe. Cały region oczekuje dobrej siatkówki, a Świdnik jest jej wizytówką - przekonywał Radosław Szczerba.

- Siatkówka w Świdniku ma wielkie tradycje, które zostały przerwane w sposób dramatyczny przez los. Ale jest ona wciąż częścią wspólnych emocji i historii mieszkańców Świdnika i całego regionu. Nasz cel na dzisiaj to awans do I ligi. Wzmacniając pozycję klubu będziemy stawiać mu kolejne cele. Deklaruję swoje wsparcie, by w przyszłej kadencji sejmu, a tej jeszcze samorządu, rozpocząć budowę nowej hali sportowej tak, aby świdnicka siatkówka docelowo osiągnęła najwyższy poziom rozgrywek –podsumował wiceminister Artur Soboń.

jmr

Najczęściej czytane