• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
piątek, 08 marzec 2019 12:22

Pierwszy krok zrobiony

Napisał 

Zgodnie z przewidywaniami siatkarze Avii, przeszli bez większych problemów przez pierwszą rundę play-off. Rywalizacja w kolejnej będzie wymagała od nich większej koncentracji. Świdniczanie zmierzą się z rywalem niewygodnym, który potrafi sprawić niemałe problemy. Już w najbliższy weekend do lotniczego miasta przyjadą Karpaty Krosno.

Żółto-niebiescy zakończyli serię z PZL Sędziszów w trzecim pojedynku. Wygrali go dosyć pewnie, choć w drugim secie pozwolili gospodarzom na złapanie kontaktu. Trener Sławomir Czarnecki nie mógł skorzystać z podstawowego przyjmującego, Marcina Kurka. Kapitan Avii źle się poczuł już w drodze na mecz i ostatecznie nie pojawił się na boisku.

- Zależało nam, by zakończyć rywalizację w trzecim pojedynku - mówi Sławomir Czarnecki, opiekun świdniczan. - W drugim secie sami sobie narobiliśmy kłopotów, psując aż dziesięć zagrywek. Poza tą partią prezentowaliśmy się całkiem nieźle, szczególnie w przyjęciu. Przed nami kolejna runda play-off i koncentrujemy się już tylko na niej.

Avia musiała czekać na przeciwnika do środy, 6 marca. Wówczas odbyło się piąte starcie pomiędzy KKS Kozienice i Karpatami Krosno. Zwycięsko z pojedynku wyszli goście. Zespół z Podkarpacia wygrał 3:1, a najbardziej zacięty był pierwszy set meczu, w którym lepsi okazali się przyjezdni (29:27).

W tym sezonie Marcin Kurek i spółka dwukrotnie wygrywali z ekipą Karpat. U siebie i na wyjeździe pokonali ich 3:1. W lotniczym mieście nikt jednak nie zamierza lekceważyć przeciwnika. Wszyscy pamiętają, że jeszcze rok temu krośnianie byli najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i razem z Avią awansowali do turnieju półfinałowego.

- Musimy koniecznie wygrać dwa mecze przed własną publicznością, by pojechać do Krosna z zaliczką - zaznacza Bartłomiej Misztal, rozgrywający żółto-niebieskich. - Hala w Krośnie jest bardzo specyficzna i trudno się tam gra. Nie mieliśmy specjalnych życzeń co do tego na kogo trafimy w drugiej rundzie. Nikogo nie wolno lekceważyć. Tym bardziej, że mamy swoje problemy. W minionym tygodniu trenowaliśmy w okrojonym składzie, bo w zespole panuje wirus. Mam nadzieję, że do weekendu wszyscy już będą zdrowi.

Sobotni mecz Avii z Karpatami Krosno rozpocznie się o godz. 18.00, niedzielny o godz. 16.00. Wstęp na spotkania, rozgrywane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 jest bezpłatny.

PZL Sędziszów Małopolski – MKS Avia Świdnik 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 15:25)

Avia: Misztal, Guz, Czarnecki, Żywno, Obermeler, Machowicz, Bonisławski (libero), Bieńko (libero) oraz Baranowski, Rejowski

W pozostałych parach (do 3 zwycięstw) zmierzą się:

O miejsca 5-8:

KKS Kozienice – PZL Sędziszów Małopolski

AKS V LO Rzeszów – KS Błękitni Topczyce

Półfinały:

MKS Avia Świdnik – Karpaty Krosno

LUK Politechnika Lublin – Neobus Niebylec

Najczęściej czytane