czwartek, 07 marzec 2019 08:26

Świdniczanka gromi

Oba świdnickie zespoły rywalizujące w lubelskiej klasie okręgowej przygotowują się do startu piłkarskiej wiosny. Robią to nieco inaczej. Świdniczanka często gra sparingi, Avia II rzadziej. W miniony weekend podopieczni Pawła Pranagala rozbili, 6:2 KS Drzewce.

Mecz odbył się na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2. Gospodarze, od początku osiągnęli dużą przewagę. Do przerwy prowadzili 3:1, po zmianie stron padł identyczny rezultat. Po dwa gole zdobyli Marcel Pędlowski i Patryk Dobrowolski, po jednym Michałowie – Ziemkiewicz oraz Jeleniewski.

- Wypracowaliśmy sobie w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki – mówi Paweł Walczak, wiceprezes Świdniczanki. – Widać było różnicę umiejętności między zespołami. Trener wciąż próbuje różnych ustawień, by jak najlepiej przygotować drużynę do inauguracji rundy wiosennej. Jak wiemy już na samym starcie czeka nas trudny pojedynek z liderem tabeli, Orionem Niedrzwica Duża.

Po transferach Bartłomieja Mazurka i Damiana Mizagi kadra beniaminka okręgówki liczy aż 24 piłkarzy. Niemal wszyscy gracze są zdrowi. Po poważnej kontuzji do pełnej dyspozycji wraca Damian Wołodko. Nieco później zobaczymy na boisku Mateusza Wilka, który przeszedł operację dłoni.

Kolejnym przeciwnikiem Świdniczanki będzie Sparta Rejowiec Fabryczny. Mecz odbędzie się w niedzielę, 10 marca, na sztucznym boisku w Świdniku (godz. 14.00). Avia II następny sparing rozegra dopiero 16 marca, przeciwko GKS Niemce.

Świdniczanka Świdnik Mały – KS Drzewce 6:2 (3:1)

Pędlowski (2), Dobrowolski (2), Ziemkiewicz, Jeleniewski

Świdniczanka 1 połowa: Dejko, Kuś, Dobrowolski, Bednarek, Ziemkiewicz, Jeleniewski, Boniecki, Kaczorowski, Pędlowski, Mazurek, Kowalik

Świdniczanka 2 połowa: Szulc, Kowalski, Dobrowolski, Bednarek (Warda), Ziemkiewicz (Wołodko), Wójcik, Jeleniewski, Kaczorowski, Babiarz, Mazurek (Skiba), Pędlowski