wtorek, 05 marzec 2019 12:51

Spisali się na piątkę

Spisali się na piątkę fot. LKSW Dan

Zawodnicy LKSW Dan, obojętnie czy startują w kraju, czy za granicą, z każdej imprezy przywożą medale. Nie inaczej było i tym razem. Świdniczanie pokazali się z bardzo dobrej strony w Hatfield, podczas turnieju taekwondo LTSI South East Opens.

Do Anglii przyjechało 425 sportowców. Oprócz gospodarzy, do rywalizacji stanęli Walijczycy, Szkoci i Polacy. Pięcioosobowa drużyna LKSW Dan wróciła do kraju z kompletem medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Wilczopolski, który wygrał w układach i walkach (10-12 lat, +145 cm). Złote medale wywalczyli także Jakub Trześniak (walki, 10-12 lat, -145 cm) i Kinga Matysiak (układy, 10-12 lat), triumfatorka kategorii łączonej dziewcząt i chłopców. Drugi w walkach seniorów był Daniel Marciszkiewicz, a trzecia wśród seniorek Adrianna Skowrytko.

Po trudach turnieju nasi sportowcy znaleźli czas na zwiedzanie Londynu.