wtorek, 05 marzec 2019 08:56

Stal Kraśnik na początek

W meczu inaugurującym sezon 2018/2019 Avia przegrała, w Kraśniku, ze Stalą 0:2. W sobotę, przed własną publicznością może, w końcu, wziąć rewanż na rywalu. Przewidywanie wyniku starcia przypomina wróżenie z fusów. W obu ekipach zimą doszło do sporych zmian. Teoretycznie lepszym zespołem dysponuje Tomasz Bednaruk.

Jego podopieczni, w miniony weekend oblali próbę generalną, przegrywając u siebie ostatni mecz kontrolny z Hetmanem Zamość. Żółto-niebiescy zagrali przyzwoicie w pierwszej i słabo w drugiej połowie. Sztab szkoleniowy trzecioligowca dostał odpowiedzi na kilka pytań odnośnie wyjściowego składu na sobotni pojedynek. Miejsce w nim może stracić Mateusz Lusiusz, który „zawalił” przy trzecim golu dla zamościan. W składzie Avii pojawił się natomiast Piotr Darmochwał. Pomocnik został wypożyczony, na pół roku z Motoru Lublin.

- W pierwszej połowie zagraliśmy składem, przymierzanym na mecz ze Stalą Kraśnik - mówi Tomasz Bednaruk, trener żółto-niebieskich. - Prezentowaliśmy się nieźle, kontrolowaliśmy przebieg sparingu. Po zmianie stron i wprowadzeniu kilku korekt w ustawieniu już tak dobrze nie było. Trzeba wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu o punkty.

Pewne jest, że przeciwko beniaminkowi nie zagra Krystian Mroczek. Pomocnik pauzuje za żółte kartki. Oprócz niego wyłączeni z gry, z powodu kontuzji, są Daniel Koczon i Mateusz Ozimek.Kibiców najbardziej interesuje, kto wypełni dwa miejsca, przeznaczone dla piłkarzy o statusie młodzieżowca. Wiele wskazuje na to, że zajmą je Przemysław Dwórzyński i Dawid Wójcik.

Mecz ze Stalą Kraśnik odbędzie się 9 marca, o godz. 13.00, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Wstęp wolny.

MKS Avia Świdnik - Hetman Zamość 1:3 (1:1)

Głaz (25’, rzut karny) - Kanarek (32’, rzut karny), Olszak (52’), Pęcak (71’)

Avia: Piotrowski (Wójcicki 46’), Mykytyn, Dwórzyński, Kołodziej (Lusiusz 63’), Kuliga, Głaz (Jaśkiewicz 61’), Orzędowski (Mroczek 46’), Wójcik, Maluga (Darmochwał 53’), Dziedzic (Strug 75’), Prędota (Białek 53’)