• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
środa, 27 luty 2019 10:56

Zagrali dla Marysi Szlązak

Napisał 

Wojewódzki Charytatywny Turniej w Piłce Halowej zakończył się wygraną Metalowców. Świdniczanie pokonali w finale Art-Kom Milejów. Dla nich i pozostałych drużyn najważniejsze jednak nie było zwycięstwo, a pomoc ciężko chorej Marysi Szlązak. Dla młodej mieszkanki lotniczego miasta zebrano przynajmniej 16 tys. zł.

Popularny „charytatywny”, to jeden z największych o ile nie największy tego typu turniej w naszym kraju. Co roku biorą w nim udział najlepsze zespoły z województwa. Rok i dwa lata temu triumfował w nim Poker Team Lublin. Tym razem musiał się zadowolić trzecim miejscem. Odpadł po serii rzutów karnych, z ekipą z Milejowa. Metalowcy, w półfinale pewnie pokonali Solidarność PZL Świdnik (3:0). W najważniejszym pojedynku rozgrywek padł tylko jeden gol. Już w 2 min. gry zdobył go Jakub Bomba, który wykorzystał podanie od Michała Jeleniewskiego. Art-Komdo końca szukał wyrównania i w kilku sytuacjach był blisko trafienia na 1:1. Dobrze jednak między słupkami Metalowców radził sobie Marcin Błaszczak.

- Brakuje mi słów, by wyrazić dla Was wdzięczność – mówił do uczestników podczas ceremonii zakończenia turnieju Artur Banasik, organizator wydarzenia. – Jesteście wielcy i pokazujecie to nie tylko na boisku, ale przede wszystkim poza nim.Dziękuję także sponsorom i partnerom. Mam nadzieję, że z większością z was spotkam się tu także w przyszłym roku.

Nagrody najlepszym zespołom i zawodnikom wręczali: Łukasz Reszka, starosta świdnicki, Michał Piotrowicz, reprezentujący marszałka województwa lubelskiego, Konrad Sawicki, reprezentujący wojewodę lubelskiego, Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO im. Władysława Broniewskiego oraz Marcin Czubak z firmy All – Promote. Statuetki trafiły w ręce: Patryka Błaziaka (król strzelców, 11 goli, Art-Kom Milejów), Michała Jeleniewskiego (najlepszy piłkarz, Metalowcy) i Marcina Błaszczaka (najlepszy bramkarz, Metalowcy).

Skład Metalowców: Marcin Błaszczak, Damian Rusiecki, Michał Jeleniewski, Maksymilian Kuś, Piotr Bednarek, Mateusz Kowalik, Jakub Bomba, Adam Szyndler, Łukasz Samarczenko

Wyniki wszystkich turniejowych spotkań dostępne są na stronie www.swidnickahalowka.futbolowo.pl

Najczęściej czytane