• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
wtorek, 26 luty 2019 08:31

Postawić kropkę nad „i”

Napisał 

Siatkarze Avii, po dwóch tygodniach przerwy, wracają do rywalizacji w play-off. Świdniczanie prowadzą 2:0 z PZL Sędziszów Małopolski i brakuje im jednego zwycięstwa do awansu do kolejnej rundy zmagań. Zespół Sławomira Czarneckiego musi wyjść na boisko jak po swoje, inaczej może mieć problemy z pokonaniem gospodarzy, którzy już raz pokazali, że potrafią być niewygodnym przeciwnikiem.

W drugim meczu obu ekip kibice żółto-niebieskich, przynajmniej kilka razy, na dłużej wstrzymywali oddech. Tak było chociażby w piątym, decydującym o losach pojedynku secie. Marcin Kurek i jego koledzy przegrywali nawet 3:8, ale potrafili odwrócić losy rywalizacji. Podobnych dreszczowców w Świdniku już nie chcą, jednak trzeba się przygotować na każdy scenariusz. Sędziszowianie nie mają nic do stracenia i będą dużo ryzykować zarówno w polu zagrywki, jak i ataku.

- Najważniejsze, to dobrze wejść w mecz - mówi Marcin Kurek, kapitan Avii. - Musimy od początku pokazać, że jesteśmy lepszym zespołem i przyjechaliśmy zakończyć rywalizację w trzecim spotkaniu. Wszelkie atuty są po naszej stronie. Zespół jest skoncentrowany, nie ma mowy o jakimś rozluźnieniu. Doskonale wiemy, że tu nic samo się nie wygra. Liczymy, że do Sędziszowa pojadą też nasi kibice. Z ich wsparciem zawsze gra nam się łatwiej.

Jeśli Avia nie wygra żadnego z dwóch zaplanowanych meczów w Sędziszowie Małopolskim o wszystkim zdecyduje piąte starcie, tym razem w Świdniku. Zaplanowano je na środę, 6 marca. Pewne jest natomiast, że kolejna runda play-off rozpocznie się w weekend 9-10 marca. Żółto-niebiescy, w przypadku awansu zmierzą się z kimś z pary Karpaty Krosno/KKS Kozienice.

W pozostałych meczach zmierza się:

Błękitni Ropczyce - LUK Politechnika Lublin (0:2)

AKS V LO Rzeszów - Neobus Niebylec (0:2)

KKS Kozienice - Karpaty Krosno (1:1)

Myślą z wyprzedzeniem

Nie jest tajemnicą, że celem minimum, stawianym przed Avią jest awans do turnieju półfinałowego, w którym zobaczymy dwie najlepsze ekipy z naszej grupy. Mało kto wyobraża sobie, by to był ktoś inny niż świdniczanie i LUK Politechnika Lublin. Władze klubu z ul. Sportowej 2 wystosowały już pismo do siatkarskiej centrali, wyrażając w nim zainteresowanie zorganizowaniem turnieju półfinałowego.

- To na razie wstępny dokument, sygnalizujący, że w przypadku awansu do tego etapu rozgrywek, jesteśmy mocno zainteresowani zaproszeniem do Świdnika uczestników półfinału - tłumaczy Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. - Jestem przekonany, że nasza oferta byłaby bardzo konkurencyjna w stosunku do innych, a turniej przyciągnąłby do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 komplet kibiców. Jeśli przejdziemy przez dwie rundy play-off zintensyfikujemy nasze działania, by zostać gospodarzem półfinału.

Najczęściej czytane