• Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
wtorek, 19 luty 2019 12:10

Obronili tytuł

Napisał 

Solidarność PZL Świdnik, drugi rąk z rzędu wygrała turniej o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej pięcioosobowej. Piotr Chlebuś i spółka przeszli przez niego bez porażki, w finale pokonując ekipę Starostwa Powiatowego. Tegoroczna impreza była już dwudziestą drugą edycją zmagań.

W grupie Solidarność pokonała Pokolenie J.P.II (3:0) i Huragan Siostrzytów (8:1) oraz bezbramkowo zremisowała z Neo.Net. W ćwierćfinale, bez problemu uporała się z Czarny Lis Niumart Meble (4:0), a w półfinale z Antique (3:0). Jej rywalem w walce o trofeum było Starostwo Powiatowe, w którego barwach obejrzeliśmy kilku zawodników rezerw świdnickiej Avii. Biało – czerwoni przeszli jak burza przez fazę grupową, odnosząc komplet zwycięstw. W pokonanym polu zostawili: Dywany Łuszczów (4:0), Świdnik Wysokich Lotów (4:0) i Czarny Lis Niumart Meble (2:0). Po drodze do finału okazali się lepsi od Creatio Biuro Rachunkowe i Neo.Net. Najważniejszy mecz turnieju przyniósł sporo emocji. Pierwsze dwa gole zdobyła wprawdzie Solidarność, ale Starostwo złapało kontakt po trafieniu Michała Bujnika. Przy stanie 2:1 oba zespoły mogły pokusić się o kolejne trafienia. Ta sztuka udała się jednak tylko obrońcom tytułu. W pojedynku o trzecią lokatę Neo.Net wygrał, po rzutach karnych, z Antique.

Podczas ceremonii zakończenia rozgrywek, nagrody i trofea najlepszym zespołom i piłkarzom wręczali Ewa Jankowska, sekretarz miasta i Stanisław Pszeniczka, prezes Ogniska TKKF „Świt”. Statuetki odebrali: Paweł Szyjduk (Solidarność, król strzelców, 11 goli), Szymon Kobiałka (Starostwo, najlepszy piłkarz) oraz Marek Niedźwiedź (Neo.Net, najlepszy bramkarz).

Solidarność PZL Świdnik: Piotr Chlebuś, Mateusz Warda, Jacek Kochalski, Jan Cegiełka, Paweł Uliczny, Paweł Szyjduk, Marcin Szyjduk, Krystian Joć

 

 

 

Najczęściej czytane