• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
poniedziałek, 11 luty 2019 14:47

Nie mają szczęścia do Wisły

Napisał 

Avia przegrała z Wisłą Puławy jesienią w lidze i teraz w meczu sparingowym. Dla podopiecznych Tomasza Bednaruka to był czwarty sparing tej zimy i pierwszy, w którym ponieśli porażkę. Przeciwko puławianom wystąpiło aż siedmiu młodzieżowców. Kolejnym rywalem żółto – niebieskich będą Orlęta Radzyń Podlaski.

- Widać było, że zawodnicy czują w nogach trudny przygotowań - mówi Tomasz Bednaruk, trener świdniczan. - Pomimo tego zaprezentowaliśmy się dobrze, na tle mocnego rywala. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy stworzyliśmy sobie trzy, cztery dogodne sytuacje.

Po zmianie stron gra świdniczan nie była już tak dobra, choć udało im się wyrównać po golu Łukasza Struga. Napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 82 min. wynik potyczki ustalił Krystian Puton.

Od 8 do 15 lutego świdniczanie przeszli przez najcięższy etap przygotowań do piłkarskiej wiosny. Trenowali dwa razy dziennie, podczas obozu dochodzeniowego. Zakończą go sobotnim meczem kontrolnym, z Orlętami Radzyń Podlaski (godz. 11.30, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 2).

Wisła Puławy - Avia Świdnik 2:1 (1:0)

Kacprzycki (9’), Puton (82’) - Strug (80’)

Avia: Wójcicki (Długosz 75’), zawodnik testowany (Niewiński 80’), Mykytyn, zawodnik testowany, Lusiusz, Głaz (Wójcik 60’), Kołodziej (Orzędowski 46’), Dziedzic (Plesz 70’), zawodnik testowany, Maluga (Strug 60’), Prędota (Białek 46’)

Najczęściej czytane