• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
poniedziałek, 11 luty 2019 09:37

20 lat minęło

Napisał 

Mecz towarzyski reprezentacji Polski w futsalu +35 z zespołem złożonym z przedstawicieli świdnickiej ligi oldbojów, a później oficjalna gala zakończyły jubileuszową, dwudziestą edycję Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Przez dwie dekady halówka przeszła dużą metamorfozę, stając się ważnym punktem na sportowej mapie lotniczego miasta. To tu pierwsze kroki stawiało wielu piłkarzy, których oklaskiwali kibice futbolu z całej Lubelszczyzny.

Mistrzem tegorocznych zmagań zostały Dywany Łuszczów, które wyprzedziły Solidarność PZL i Metalowców. Z awansu do Ibra extraligi cieszyli się zawodnicy Ibra Team, a złote medale za wygranie Olimp ligi oldbojów odebrali gracze Neptuna. To ich, między innymi oglądaliśmy w składzie zespołu, który zmierzył się z reprezentacją Polski +35. Spotkanie zakończyło się remisem 6:6, co jasno pokazuje, jak dobry poziom mają świdnickie rozgrywki. Kilkanaście minut po zakończeniu meczu rozpoczęła się część oficjalna. Oprócz wręczenia trofeów najlepszym zespołom i zawodnikom, okolicznościowe statuetki otrzymali także ludzie związani z halówką, przyjaciele i partnerzy rozgrywek. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyróżnień dla Jacka Kosierba, pomysłodawcy i organizatora zmagań. Z rąk burmistrza Waldemara Jaksona otrzymał on odznaczenie Amicus Civitatis

- Dziękuję wszystkim, którzy tworzą to niesamowite przedsięwzięcie - mówił podczas ceremonii zakończenia Łukasz Reszka, starosta świdnicki. - Nie muszę nikogo przekonywać jak ważne dla mieszkańców Świdnika i powiatu są te rozgrywki. Głęboko wierzę, że za rok znów się tu spotkamy, by przeżywać sportowe emocje.

Najlepszymi zawodnikami poszczególnych lig zostali: Damian Rusiecki (Ibra extraliga, Metalowcy), Mateusz Kłyk (Neptun I liga, Ibra Team), Jacek Kochalski (Olimp liga oldbojów, Solidarność PZL). Koronę króla strzelców wywalczyli: Paweł Szyjduk (Ibra extraliga, Solidarność PZL), Erwin Sobiech (Neptun I liga, Ibra Team), Piotr Niedźwiedź (Olimp liga oldbojów, Perła Progres Mełgiew). Wyróżnienia wśród bramkarzy otrzymali: Arkadiusz Kowalczyk (Ibra extraliga, Dywany Łuszczów), Jakub Błaszczak (Neptun I liga, LTS), Mirosław Ciesielka (Olimp liga oldbojów, Neptun).

Najczęściej czytane