środa, 30 styczeń 2019 15:20

Do zrobienia jeden krok

Przed ostatnim meczem sezonu zasadniczego, siatkarze Avii mają wszystko w swoich rękach, by zakończyć go na pierwszym miejscu w tabeli. W minioną sobotę Jakub Guz i spółka przywieźli komplet punktów z Ropczyc, w najbliższą o podobny wynik postarają się w starciu z KKS Kozienice. Jeśli zwyciężą, obojętnie w jakim stosunku, zrealizują zamierzony cel.

Starcie z Błękitnymi Ropczyce dostarczyło kibicom emocji jedynie w drugim secie. Premierową partię świdniczanie wygrali do 17. W kolejnej sami sprawili sobie problemy. Zepsuli aż osiem zagrywek i pozwolili gospodarzom na wypracowanie minimalnej przewagi. Dobrze, że w końcówce zdołali odwrócić przebieg wydarzeń i zwyciężyli 31:29. Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona widowiska znów toczyła się pod dyktando żółto – niebieskich. Podopieczni Sławomira Czarneckiego zakończyli ją wynikiem 25:16.

- Pierwszy i trzeci set zamknęliśmy bez większej historii – mówi Piotr Maj, drugi trener Avii. - W drugim podaliśmy rękę gospodarzom i na własne życzenie zafundowaliśmy sobie nerwówkę. Możliwe, że w nasze szeregi wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, moment dekoncentracji. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego chcemy postawić przysłowiową kropkę nad „i” i zająć pierwsze miejsce przed play – off.

Ta część rozgrywek rozpocznie się w weekend 16-17 lutego. Jeśli świdniczanie przystąpią do nich z najwyższej pozycji, prawdopodobnie zmierzą się z PZL Sędziszów Małopolski. Natomiast sobotnie starcie z KKS Kozienice rozpocznie się o godz. 18.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Wstęp wolny.

Błękitni Ropczyce – MKS Avia Świdnik 0:3 (17:25, 29:31, 16:25)

Avia: Misztal, Misztal, Kurek, Żywno, Baranowski, Czarnecki, Bonisławski (libero) oraz Machowicz, Obermeler, Guz, Zdrojewski