poniedziałek, 28 styczeń 2019 10:42

Nie bali się Górnika

Drugoligowiec z Łęcznej był rywalem piłkarzy Avii w kolejnym meczu sparingowym. Świdniczanie podeszli do pojedynku z respektem, ale bez specjalnej tremy. Z wyżej notowanym przeciwnikiem wygrywali nawet 2:0 i 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3. W szeregach żółto – niebieskich testowanych było czterech zawodników.

Trzech z nich, po zakończeniu meczu usiadło do rozmów w sprawie kontraktu z trzecioligowcem. W tej grupie są boczny i środkowy obrońca oraz napastnik. W najbliższych dniach powinno się wyjaśnić, czy trafią do Avii.

- Pierwsze spotkanie oceniam pozytywnie – komentuje Radosław Szczerba, sternik żółto – niebieskich. - Wszyscy wyrazili się dobrze o klubie i zadeklarowali chęć dołączenia do nas. Teraz czekają nas negocjacje z ich managerami.

Wiadomo natomiast, że w Świdniku nie zostanie Kamil Jakubowski. Były gracz Stali Rzeszów, Siarki Tarnobrzeg i Gryfa Wejcherowo ostatecznie nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. Oznacza to, że w klubie z ul. Sportowej 2 wciąż poszukiwany jest boczny pomocnik. Trener Tomasz Bednaruk ma już kandydata do gry na tej pozycji i wkrótce zaprosi go na treningi do lotniczego miasta.

Wracając do meczu z Górnikiem Łęczna, najlepsze noty za występ otrzymał Dominik Maluga. Po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny, oprócz tego sam wpisał się na listę strzelców i asystował przy trzecim trafieniu. Nieźle zaprezentował się także Piotr Piotrowski. Bramkarz, który niemal całą rundę jesienną przesiedział na ławce rezerwowych chce na wiosnę wrócić do podstawowej jedenastki. Kolejny raz szanse pokazania się otrzymali zawodnicy drugiego zespołu – Kamil Starok, Łukasz Strug, Dariusz Partyka, Sebastian Plesz, ale niczym specjalnym się nie wyróżnili.

- Zmierzyliśmy się z wymagającym przeciwnikiem – mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii. - Na początku widać było nerwowość w naszych poczynaniach, ale później było już tylko lepiej. Dwa gole zdobyliśmy po ładnych akcjach. Sparing oceniam pozytywnie, choć nie ma co przywiązywać wielkiej wagi do jego wyniku.

W następnym meczu kontrolnym świdniczanie podejmą na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2 Powiślaka Końskowola. Starcie odbędzie się w sobotę, 2 lutego, o godz. 11.30.

Górnik Łęczna - Avia Świdnik 3:3 (1:2)

zawodnik testowany (31’), zawodnik testowany (64’), Wójcik (70’) - Mykytym (22’, rzut karny), Maluga (24’), zawodnik testowany (50’)

Avia 1 połowa: Piotrowski, Mykytyn, zawodnik testowany, Kołodziej, zawodnik testowany, Szymala, Mroczek, zawodnik testowany, Maluga, zawodnik testowany, zawodnik testowanych

Avia 2 połowa: Wójcicki, Mykytyn, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wójcik, Głaz, Maluga, Mroczek, Białek, zawodnik testowany oraz Prędota, Strug, Plesz, Starok, Partyka, Niewiński

Górnik 1 połowa: Rojek, zawodnik testowany, Midzierski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Łuszkiewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Pisarczuk, Mroczek, zawodnik testowany oraz zawodnik testowany

Górnik 2 połowa: zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kukułowicz, Tymosiak, Sasin, Wójcik, Korczakowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz Pajnowski, Cielebąk