wtorek, 22 styczeń 2019 14:54

Za dużo nerwów

Trzy sety trwał sobotni mecz siatkarzy Avii z Neobusem Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Świdniczanie wygrali do zera, ale wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku. Podopieczni Sławomira Czarneckiego mogli zejść z boiska nawet bez punktów. W każdej z partii przyjezdni byli w stanie z nimi wygrać. Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwa spotkania.

Problemy opiekuna żółto – niebieskich zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Z powodu kontuzji z kadry wypadł Paweł Rejowski i gospodarze zostali z tylko jednym atakującym, Bartkiem Żywno. Trener Avii przesunął na tę pozycję Marcina Kurka, ale ta decyzja oznaczała, że nie będzie mógł wystawić go na przyjęciu. Pierwsze akcje meczu nie zapowiadały późniejszych problemów. Gospodarze prowadzili nawet 11:5, jednak ostatecznie zwyciężyli w secie otwarcia na przewagi (27:25). Dwie następne partie wyglądały niemal identycznie. Barierę dziesięciu punktów, jako pierwsi przekraczali przyjezdni, a potem Jakub Guz i spółka rozpoczynali skuteczny pościg. W odrabianiu strat spory udział mieli rezerwowi Avii. Na szczególne pochwały zasłużył Maciej Sajdak, który pojawił się na boisku w trzecim secie i stał się mocnym punktem swojej drużyny. Żółto-niebiescy zwyciężyli, dwa razy, 25:21 i dopisali do swojego dorobku trzy „oczka”.

- Wróciliśmy do grania po dłuższej przerwie – mówi Bartłomiej Misztal, rozgrywający Avii. - To było widać w naszych poczynaniach. Najważniejsze, że pomimo problemów wywalczyliśmy komplet punków. Przed nami wyjazd do Ropczyc, na starcie z Błękitnymi. W tym meczu interesuje nas pełna pula. Łatwo jednak nie będzie. Z tego co wiem zmienił się tam trener, więc zespół dostał nowy impuls do pracy.

Pojedynek w Ropczycach odbędzie się w najbliższą sobotę. Tydzień później świdniczanie zakończą zasadniczą część sezonu, podejmując w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 KKS Kozienice (godz. 18.00).

MKS Avia Świdnik - Neobus Raf-Maar Sołek Cars Niebylec 3:0 (27:25, 25:21, 25:21)

Avia: Guz, Misztal, Czarnecki, Żywno, Baranowski, Obermeler, Bonisławski (libero) oraz Kurek, Zdrojewski, Sajdak

1 set: 6:2, 11:5, 13:13, 15:17, 23:23
2 set: 6:4, 7:10, 15:13, 20:17, 22:18
3 set: 6:9, 11:12, 17:14, 19:15, 21:17