• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 22 styczeń 2019 14:51

Rywale byli tłem

Napisał 

Podobnie jak przed rokiem, pierwszym rywalem piłkarzy Avii w zimowym sparingu był Granit Bychawa. 12 miesięcy temu żółto - niebiescy wygrali 2:0, teraz zaaplikowali wiceliderowi lubelskiej okręgówki sześć goli. Szansę pokazania się trenerowi Tomaszowi Bednarukowi otrzymało kilku nowych zawodników.

Wśród testowanych graczy znaleźli się, między innymi Kamil Jakubowski i Bartłomiej Gliniak. Pierwszy jest pomocnikiem, występującym w przeszłości w kilku podkarpackich zespołach (Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg). Drugi, to prawy obrońca, znany przede wszystkim kibicom JKS Jarosław. 27-latek, ostatnie pół roku spędził jednak w Szwajcarii, w drużynie FC Olten. Sporo pochwał za pojedynek z Granitem zebrał Krzysztof Jaśkiewicz. Wychowanek Avii, który reprezentował także barwy Motoru Lublin w Centralnej Lidze Juniorów od kilku miesięcy trenuje z trzecioligowcem i wszystko wskazuje na to, że na stałe dołączy do ekipy lotniczego miasta. Przemawiają za nim nie tylko umiejętności, ale także status młodzieżowca.

- Krzysiek pokazuje, że może być sporym wzmocnieniem zespołu - mówi Tomasz Bednaruk, opiekun Avii. - Jest młody, ciągle się rozwija. Będę naciskał, by klub podpisał z nim kontrakt. Jeśli chodzi o mecz z Granitem, nasza postawa mogła się podobać. Piłkarze odpowiednio podeszli do sparingu, co zaowocowało wysokim wynikiem.

Już w sobotę Wojciech Białek i spółka rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem czeka ich zdecydowanie trudniejsze zadanie, bo staną oko w oko z drugoligowym Górnikiem Łęczna. Wyjazdowa potyczka rozpocznie się o godz. 12.00.

MKS Avia Świdnik - Granit Bychawa 6:0 (2:0)

zawodnik testowany (12’), Piotr Prędota (24’), Krystian Mroczek (52’, 76’), Łukasz Strug (72’), Daniel Koczon (89’)

Avia 1 połowa: Piotrowski, Mykytyn, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Lusiusz, Głaz, Wójcik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Maluga, Prędota

Avia 2 połowa: Długosz, zawodnik testowany, Szymala, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kołodziej, Niewiński, Mroczek, Białek, Koczon, Strug oraz Starok, Partyka, Fastyn, Plesz

Najczęściej czytane