• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
piątek, 11 styczeń 2019 08:37

Przygotowania czas zacząć

Napisał 

Po kilku tygodniach przerwy do pracy wracają piłkarze żółto – niebieskich. Trzecioligowcy spotkają się na pierwszych zajęciach dziś, o godz. 15.15. Piątek i sobotę poświęcą ćwiczeniom ogólnorozwojowym, w poniedziałek czekają ich testy szybkościowe. W sobotę, 19 stycznia rozegrają już pierwszy mecz kontrolny. Ich przeciwnikiem będzie wicelider okręgówki, Granit Bychawa.

Trener Tomasz Bednaruk będzie mógł liczyć na pomoc nowych ludzi w sztabie szkoleniowym. Wczoraj dołączył do niego Rafał Wiącek, który oprócz funkcji asystenta zajmie się także prowadzeniem drużyny rezerw. Klub z ul. Sportowej 2 nawiązał także współpracę z Michałem Zajko. To z kolei trener od przygotowania motorycznego.

- Zawodnicy pracują już z nim indywidualnie - mówi Tomasz Bednaruk. - Planujemy także zajęcia w większych grupach, zarówno w siłowni klubowej, jak i w siedzibie CrossFit Z16 przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Jego pomoc przyda się na pewno podczas obozu dochodzeniowego. Ten rozpocznie się tak, jak ferie zimowe na Lubelszczyźnie, czyli 11 lutego. Zawodnicy Avii wejdą wówczas na najwyższe obroty. Tygodniowe zajęcia przeprowadzone zostaną na własnych obiektach. A kogo opiekun świdniczan powinien spodziewać się od pierwszego treningu?

- Poza zawodnikami, którzy opuścili nas zimą (Damian Szpak, Mateusz Wołos, Jan Mater dop. red.) niemal wszyscy są do mojej dyspozycji - dodaje T. Bednaruk. - Dużo pytań otrzymują odnośnie przyszłości w Avii Kacpra Drelicha. Mogę powiedzieć tylko tyle, że została mu przedstawiona propozycja nowej umowy. Jeśli z nami zostanie, będę zadowolony. Jeśli nie, poszukamy kogoś na jego miejsce. Być może jutro nie pojawi się w Świdniku Sebastian Głaz, któremu urodziła się córka. Niemal od początku przygotowań będziemy sprawdzać graczy, którzy są w kręgu naszych zainteresowań.

Po odejściu kilku piłkarzy trzecioligowiec chce się wzmocnić przede wszystkim napastnikiem, środkowym obrońcą i bocznym pomocnikiem. Dobrze, gdyby wśród nich przynajmniej jeden miał status młodzieżowca.

Najczęściej czytane