• Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
poniedziałek, 17 grudzień 2018 08:55

Czterech na wylocie?

Napisał 

Zapowiada się kilka zmian w kadrze trzecioligowej drużyny piłkarskiej Avii. Niedługo z żółto – niebieskimi może się pożegnać czterech zawodników. Klub chce sprowadzić w ich miejsce graczy, którzy nie tyle uzupełnią braki, co z miejsca powalczą o wyjściową jedenastkę. Pojawił się także niemal cały plan sparingów świdniczan w okresie zimowym. 

Nieoficjalnie mówi się, że blisko opuszczenia klubu z ul. Sportowej 2 są: Damian Szpak, Mateusz Wołos, Jan Mater i Daniel Koczon. Pierwszym dwóm wygasają z końcem roku kontrakty i mogą sobie szukać nowego pracodawcy. Szpak, przez rok gry w Świdniku częściej przebywał w gabinecie lekarskim, niż na boisku. Pomimo tego otrzymał propozycję nowej umowy, ale jej warunki najwyraźniej nie odpowiadają byłemu napastnikowi Radomiaka Radom. Mateuszem Wołosem interesują się z kolei dwa kluby – Hetman Zamość i Sparta Rejowiec Fabryczny. Oba zajmują pierwsze miejsca w swoich ligach. Zamościanie, prowadzeni przez Jacka Ziarkowskiego pewnie zmierzają po awans na trzeci poziom rozgrywkowy. Sparta, jeśli utrzyma dyspozycję z jesieni, powinna za rok grać w czwartej lidze. Wołos może mieć trudny orzech do zgryzienia przy ewentualnym wyborze nowego klubu. Z jednej strony mógłby trafić pod skrzydła trenera, który ściągał go do Avii, z drugiej do zespołu, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Inaczej ma się sprawa z Danielem Koczonem i Janem Materem. Piłkarze dostali sygnał, że powinni sobie szukać nowego pracodawcy, ale ich kontrakty ważne są do końca obecnego sezonu. To oznacza, że jeśli postanowią jednak zostać, klub będzie musiał wypłacać im pensje do ostatniego dnia umowy.

Pojawiają się już pierwsze nazwiska nowych zawodników łączonych z Avią. Trzecioligowiec zainteresowany jest, między innymi Erykiem Ceglarzem z Soły Oświęcim czy Mateuszem Chyłą, występującym jesienią w Podlasiu Biała Podlaska. Pierwszy jest graczem ofensywnym, mogącym operować zarówno w linii pomocy, jak i ataku. W rundzie jesiennej zagrał pełne piętnaście spotkań i strzelił w nich trzy gole. Mateusz Chyła natomiast, to 19-letni obrońca, dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Do Podlasia wypożyczony jest z Miedzi Legnica. W ciągu najbliższych tygodni wyjaśni się jakie plany wobec niego ma zespół z ekstraklasy. Żółto – niebieskie barwy chciałby reprezentować Jakub Bator z Wiślan Jaśkowice, który zgłosił chęć dołączenia do drużyny Tomasza Bednaruka.

Świdniczanie wrócą do zajęć 11 stycznia. Mają zaplanowane już niemal wszystkie gry kontrolne. Rozpoczną od pojedynku z Granitem Bychawa, a skończą meczem z Hetmanem Zamość. Prawie wszystkie spotkania zostaną rozegrane na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Poniżej plan sparingów:

19.01 Avia Świdnik – Granit Bychawa (dom)

26.01 Avia Świdnik – Górnik Łęczna (dom)

02.02 Avia Świdnik – Powiślak Końskowola

06.02 Victoria Sulejówek – Avia Świdnik (pod znakiem zapytania, wyjazd)

09.02 Avia Świdnik – Wisła Puławy (dom)

13.02 Avia Świdnik – Lublinianka (pod znakiem zapytania, dom)

16.02 Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski (dom)

20.02  Avia Świdnik – Victoria Żmudź (dom)

23.02 wolny termin

27.02 Avia Świdnik – Legia II Warszawa (dom)

02.03 Avia Świdnik – Hetman Zamość (dom)

Najczęściej czytane