• Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
piątek, 14 grudzień 2018 09:51

Hit na boisku i trybunach

Napisał 

Starcie Avii Świdnik z LUK Politechnika Lublin można śmiało zapowiedzieć jako najważniejszy mecz sezonu zasadniczego w II lidze siatkarzy. Chociaż derby odbędą się dopiero w przyszłą sobotę, już dziś jest o nich głośno. Na mecz do stolicy naszego województwa wybiera się spora grupa kibiców żółto – niebieskich, którzy od kilku dni prowadzą zapisy na wyjazd.

Fani dumy lotniczego miasta, już kilka razy w tym sezonie dopingowali swoich ulubieńców poza Świdnikiem. W sobotę stworzyli kapitalną atmosferę w Krośnie, gdzie Avia wygrała z miejscowymi Karpatami, 3:1. Teraz chcą pójść za ciosem i sprawić, by Marcin Kurek i jego koledzy poczuli się jak w domu podczas wyjazdowego pojedynku z LUK Politechnika Lublin. Wyjazd na derby kosztuje zaledwie 5 zł, a zapisy prowadzone są poprzez fanpage Avii na facebooku (MKS Avia Świdnik siatkówka) i w sekretariacie klubu.

-Po raz pierwszy w historii naszej, kibicowskiej działalności związanej z siatkarską Avią organizujemy wyjazd na tak dużą skalę - mówi Jakub Rodaczek, organizator przedsięwzięcia. – Wierzymy, że nam się uda. Mamy jednocześnie nadzieję, że to dopiero początek i tego typu wydarzeń będzie więcej w przyszłości. Derby to szczególny mecz. Zarówno Avia, jak i LUK Politechnika chcą udowodnić swoją wyższość, a my możemy pomóc żółto - niebieskim naszym dopingiem. Stąd apel do wszystkich świdniczan, by 22 grudnia byli razem z naszymi siatkarzami w Lublinie. Jedźmy zorganizowaną grupą i dajmy z siebie wszystko na trybunach. Zawodnicy na pewno odwdzięczą się tym samym na parkiecie.

Pojedynek Avii z Politechniką, prawdopodobnie zdecyduje o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w tabeli na koniec fazy zasadniczej. To istotne w późniejszych rozstawieniach w play - off. Derby odbędą się 22 grudnia, o godz. 18.00, w hali sportowej przy ul. Nadbystrzyckiej 36.

Najczęściej czytane