• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 07 grudzień 2018 15:31

Ponad miesiąc przerwy

Napisał 

Piłkarze Avii zakończyli okres roztrenowania po rundzie jesiennej. Na następnych zajęciach spotkają się dopiero w nowym roku. Prawdopodobnie w nieco innym składzie, bo kadra trzecioligowca wymaga kilku przetasowań. Znani są już także pierwsi rywale żółto – niebieskich w zimowych sparingach. Najciekawsi to Legia II Warszawa i Górnik Łęczna.

Świdniczanie wrócą do zajęć 11 stycznia. Do piłkarskiej wiosny będą się przygotowywać na własnych obiektach. Tu też mają zaplanowany obóz dochodzeniowy i większość zimowych sparingów. Podopieczni Tomasza Bednaruka zmierzą się, między innymi z Wisłą Puławy, Orlętami Radzyń Podlaski, Legią II Warszawa, Górnikiem Łęczna i Hetmanem Zamość. Pozostałych rywali poznają wkrótce.

- Dopinamy właśnie plan gier kontrolnych - mówi Tomasz Bednaruk, szkoleniowiec Avii. - W najbliższych dniach poznamy komplet przeciwników, dokładne daty i miejsce sparingów. Może być tak, że wszystkie lub prawie wszystkie rozegramy u siebie.

Pewne jest, że trenerowi trzecioligowca pomagał będzie asystent. Najbliżej tej funkcji jest Rafał Wiącek, z którym Tomasz Bednaruk grał i współpracował w przeszłości. Obaj zaplanują zmiany w kadrze świdnickiej drużyny. Zanim jednak do Świdnika trafią nowi piłkarze, z zespołem będzie się musiało pożegnać kilku graczy. Niektórym z obecnego składu kończą się też kontrakty. Chodzi o czwórkę: Damian Szpak, Piotr Prędota, Kacper Drelich, Mateusz Wołos.

- Wszyscy byli już na rozmowach w sprawie nowych umów – dodaje T. Bednaruk. – Zobaczymy, jaki będzie ich finał. Bez względu na to rozglądamy się za wzmocnieniami. Potrzebujemy świeżej krwi na kilku pozycjach. Chcemy też wypożyczyć niektórych zawodników z naszego zespołu, by ogrywali się w innych drużynach.     

Po rundzie jesiennej Avia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli trzeciej ligi, grupy czwartej. Do lidera, Hutnika Kraków, traci trzynaście punktów.

Najczęściej czytane