• Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 26 listopad 2018 12:19

Świdnik miasto lidera

Napisał 

Bardzo dobrze w rozgrywkach drugiej ligi radzą sobie siatkarze Avii. Zespół Sławomira Czarneckiego właśnie zameldował się na półmetku zmagań. Jego bilans to siedem zwycięstw i zero porażek. Żółto – niebiescy zajmują pierwsze miejsce w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad LUK Politechnika Lublin. Prawdopodobnie między tymi drużynami rozstrzygnie się kto wygra zasadniczą część sezonu.

Avia, do tej pory, tylko raz miała kłopot z odniesieniem zwycięstwa. Tak było w Kozienicach, przeciwko KKS, gdzie rozstrzygnęła losy rywalizacji w tie-breaku. Poza tym wygrywała pewnie, przeważnie nie oddając rywalom nawet seta. Tak było chociażby w starciu z LUK Politechnika. Świdniczanie, przed własną publicznością, rozbili gości 3:0. W ostatnim spotkaniu pierwszej części rozgrywek Marcin Kurek i spółka zmierzyli się z AKS V LO Rzeszów. W sobotę zwyciężyli bezdyskusyjnie, choć w trzeciej partii zdarzył im się moment przestoju.

- Trener wpuścił wówczas na boisko zawodników, którzy otrzymują mniej szans na grę – tłumaczy Marcin Kurek, kapitan Avii. – Przeciwnicy wykorzystali to, szybko wypracowali sobie przewagę, która wystarczyła im do wygrania seta. W następnej odsłonie i skład, i gra wróciły do normy. Jesteśmy zadowolenie ze swojej postawy w pierwszej rundzie. Złapaliśmy niezłą formę oraz pewność siebie. Szczególnie cieszą zwycięstwa z Karpatami Krosno i LUK Politechnika. Teraz jednak z tymi rywalami zmierzymy się ich terenie.

W najbliższą sobotę (godz. 18.00, hala sportowa SP nr 7) świdniczanie rozegrają ostatni tegoroczny mecz przed własną publicznością. Do lotniczego miasta przyjedzie AKS V LO Rzeszów, co oznacza, że nastąpi szybki rewanż po spotkaniu zeszłotygodniowym. Później ekipa Sławomira Czarneckiego będzie miała zdecydowanie pod górkę. Najpierw bowiem żółto – niebiescy pojadą do Krosna, a później czeka ich potyczka w Sędziszowie Małopolskim i najważniejsza, w Lublinie, z LUK Politechnika. Derby odbędą się tuż przed świętami, 22 grudnia.

AKS V LO Rzeszów – MKS Avia Świdnik 1:3 (16:25, 16:25, 25:19, 15:25)

Avia: Misztal, Kurek, Czarnecki, Żywno, Obermeler, Machowicz, Bonisławski (libero) oraz Rejowski, Zdrojewski, Sajdak, Giza

Najczęściej czytane