• Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
poniedziałek, 26 listopad 2018 08:31

Nie przeszli Wisły

Napisał 

Drużyna z Puław okazała się zbyt mocnym przeciwnikiem dla piłkarzy Avii Świdnik. Żółto – niebiescy przegrali półfinał Pucharu Polski szczebla LZPN i odpadli z dalszej rywalizacji. W tym roku świdniczanie nie zagrają już meczu o stawkę.

Podopieczni Tomasza Bednaruka, jesienią, dwukrotnie mierzyli się ze spadkowiczem z drugiej ligi. Oba spotkania odbyły się na boisku Dumy Powiśla. Za każdym razem górą byli podopieczni Jacka Magnuszewskiego, którzy w starciu o punkty wygrali 1:0, a w pucharze 2:0. W sobotę szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 2 min. gry. Na listę strzelców wpisał się Szymon Stanisławski, a decydujące podanie przy jego bramce zaliczył Łukasz Kacprzycki. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i w kolejnych fragmentach widowiska szukali drugiego gola. Udało im się po zmianie stron. Tym razem Adriana Wójcickiego pokonał ten, który wcześniej zapisał na swoim koncie asystę. Avia mogła złapać kontakt z Wisłą, gdyby niezłych okazji pod bramką miejscowych nie zmarnowali Wojciech Białek i Kacper Drelich. Ostatecznie jednak to puławianie cieszyli się po ostatnim gwizdku arbitra.

W finale Pucharu Polski LZPN przeciwnikiem Wisły będzie lubelski Motor. Zespoły spotkają się na początku marca przyszłego roku.

Wisła Puławy – MKS Avia Świdnik 2:0 (1:0)

Stanisławski (2′), Kacprzycki (54′)

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Drelich, Mykytyn, Kołodziej, Szymala (Wójcik 74′), Maluga (Starok 64′), Mroczek, Białek (Koczon 72′), Prędota (Strug 81′), Szpak

żółte kartki: Maluga, Szymala

sędzia: Piotr Kozłowski (Lublin)

widzów: 150

Najczęściej czytane