• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
poniedziałek, 19 listopad 2018 12:25

Podwójny sukces Serwina

Napisał 

Chińskie Chengdu było gospodarzem mistrzostw świata w sportach rowerowych. W największym państwie Azji pojawili się zawodnicy freestyle bmx, mountain bike eliminator oraz trialowcy, wśród których nie zabrakło Karola Serwina. Piętnastokrotny triumfator krajowego czempionatu pokazał się z dobrej strony w kategorii elita 20’.

Świdniczanin z klubu KM Champion miał do pokonania trasę złożoną z pięciu widowiskowych sektorów. Został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji, czym potwierdził przynależność do światowej czołówki.

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku - mówi Karol Serwin. - Każdy start sprawia mi niesamowitą frajdę. Cieszę się, że pomimo wielu obowiązków nadal mogę rywalizować z najlepszymi.

Dla Serwina liczą się już nie tylko jego występy. Od pewnego czasu bowiem wcielił się w rolę trenera. Pod jego okiem trenują Thomas Pechhacker z Austrii i Samuel Hlavaty ze Słowacji. Pierwszy jest świeżo upieczonym mistrzem świata, drugi zajął w Chinach piątą lokatę.

- Z Thomasem współpracuję od 3 lat – dodaje K. Serwin. - Naszym celem było wywalczenie przez niego pierwszego miejsca. Mam z tego ogromną satysfakcję. Po części spełnił także moje ambicje jako zawodnika i trenera.      

Wyjazd do Chengdu wsparli: Urząd Marszałkowski w Lublinie i Powiat Świdnicki. Sportowca sponsorują także: Gmina Miejska Świdnik, Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, firma Robert Kasprzak, Under Armour, Echo Bikes, Energy Pharm, Grip Grab, Crossfit R99, Sparta Gym Siłownia Świdnik, Fitness Klub Zdrofit.

Najczęściej czytane