sobota, 17 listopad 2018 16:12

Odrobili straty

Cztery gole obejrzeli kibice, którzy wybrali się dzisiaj na mecz Avii z Sokołem Sieniawa. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu.

Już w 2 min. rywalizacji Mateusz Jędryas strzelił w poprzeczkę i dał znak, że goście przyjechali do lotniczego miasta po komplet punktów. Beniaminek był zresztą lepszy w pierwszej połowie od miejscowych i udokumentował to jednym golem. W 30 min. gola dla Sokoła, z rzutu karnego strzelił Patryk Kapuściński. Świdniczanie mogli odpowiedzieć w 41 min. gry, ale uderzenie Sebastiana Głaza kapitalnie obronił golkiper z Sieniawy.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Tomasza Bednaruka. W 48 min. błąd popełnił Piotrowski, który podał do przeciwnika, a ten oddał jeszcze futbolówkę do Sebastiana Brockiego, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Żółto – niebiescy ruszyli do odrabiania strat i udało im się zdobyć kontaktowe trafienie w 72 min. spotkania. Wojciech Białek wykorzystał rzut karny i zrobiło się 1:2 dla przyjezdnych. Minutę później na tablicy wyników świecił się remis. Krystian Mroczek pokonał Pawła Pawlusa i jak się później okazało ustalił rezultat meczu.

Żółto – niebiescy skończyli rundę z dorobkiem 22 punktów. Za tydzień czeka ich jeszcze pucharowe starcie z Wisłą Puławy.

MKS Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 2:2 (0:1)

Białek (72’ rzut karny), Mroczek (73’) - Kapuściński (30’ rzut karny”, Brocki (48’)

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Drelich, Lusiusz, Mykytyn, Głaz (Kołodziej 66’), Wołos (Koczon 66’), Mroczek, Maluga (Szpak 66’), Białek, Prędota

żółta kartka: Kołodziej, Mroczek

sędzia: Artur Szelc (Krosno)