• Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
piątek, 09 listopad 2018 11:31

Dwa razy zwycięstwo

Napisał 

To był dobry weekend dla zespołów z naszego miasta, występujących w lidze okręgowej. Rezerwy żółto – niebieskich rozbiły, ostatni w tabeli Tur Milejów, Świdniczanka, pierwszy raz pod wodzą Pawła Pranagala, wywalczyła trzy punkty.

Avia II rozkręciła się po przerwie. W pierwszej połowie wbiła rywalom dwa gole, w drugiej aż sześć. Na listę strzelców wpisał się nawet bramkarz świdniczan, Piotr Piotrowski, który skutecznie egzekwował rzut karny. Ozdobą meczu była jednak bramka, zdobyta przez Dariusza Partykę. Nastolatek przymierzył z dystansu w samo okienko.

- Zawodnik gości dosyć szybko złapał czerwoną kartkę, przez co grało nam się dużo łatwiej - mówi Tomasz Bednaruk, trener rezerw Avii. - W pierwszej połowie rywale jeszcze jakoś się trzymali, ale po przerwie kompletnie się posypali. Dzięki wygranej wskoczyliśmy na trzecie miejsce w tabeli, które chcemy utrzymać do końca rundy, dlatego przeciwko Piaskovii interesuje nas komplet punktów.

Paweł Pranagal objął Świdniczankę po Tomaszu Królu i czekał kilka kolejek zanim jego odniósł zwycięstwo. W niedzielę Karol Kowalski i spółka okazali się lepsi od Piaskovii Piaski, z którą wygrali 2:1. Beniaminek stracił gola dopiero w doliczonym czasie gry, a trzy punkty pozwoliły mu odskoczyć od strefy spadkowej.

- Oba rzuty karne zostały podyktowane słusznie – komentuje Paweł Pranagal, szkoleniowiec Świdniczanki. – Zespół z Piask nastawił się na defensywę i do pewnego momentu ciężko nam było ją sforsować. Mieliśmy jednak jasny cel na to spotkanie – zainkasować trzy punkty. Udało się i to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że moi zawodnicy odblokowali się i potwierdzą to w starciu z Sokołem Konopnica.

W ostatniej, jesiennej kolejce obie ekipy zagrają na wyjeździe. Avia II zmierzy się z Piaskovią (sobota, godz. 13.00), Świdniczanka z Sokołem Konopnica (sobota, godz. 13.00).

MKS Avia II Świdnik – Tur Milejów 8:0 (2:0)

Mater (10’, 49’), Strug (32’), Starok (46’), Szymala (47’), Partyka (53’), Radziewicz (70’), Piotrowski (85’, rzut karny)

Avia II: Piotrowski, Jędrych, Radziewicz, Szymala, Feret (Śliwa 46’), Partyka, Dawid Wójcik (Wołos 46’), Starok (Niewiński 69’), Plesz (Różycki 80’), Mater, Strug (Maziarczyk 50’)

Świdniczanka Świdnik Mały – Piaskovia Piaski 2:1 (0:0)

Rusiecki (60’, 75’ z rzutów karnych) – Wójcik (90’)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Bednarek, Dobrowolski, Kuś, Babiarz, Jeleniewski, Kowalik (Kaczorowski 60’), Rusiecki (Pawłowski 80’), Boniecki, Wójcik (Pędlowski 60’)

Najczęściej czytane