• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • rodzinka
środa, 31 październik 2018 11:49

Remis nie krzywdzi nikogo

Napisał 

Rezerwy Avii oraz Świdniczankę dzieli siedem miejsc w tabeli i taki sam dystans punktowy. Żółto – niebiescy pozytywnie zaskakują formą w tym sezonie, podopieczni Pawła Pranagala grają poniżej oczekiwań. Oba zespoły spotkały się w sobotę, w ramach trzynastej kolejki i podzieliły punktami. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

Trzeba zaznaczyć, że Avia przystąpiła do starcia z rywalem bez ani jednego piłkarza z pierwszego zespołu. Taka sytuacja zdarzyła się dopiero drugi raz w tym sezonie i na pewno wpłynęła na postawę drużyny. W jej szeregach dobrze odnajdują się Mateusz Wołos, Sebastian Plesz czy Łukasz Strug, którzy w tym samym czasie byli na derbach w Puławach, przeciwko Wiśle.

- Pomimo braków kadrowych zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, na tle doświadczonego przeciwnika – mówi Wiesław Kołodziej, który zastępował na ławce trenerskiej Tomasza Bednaruka. – Od początku byliśmy nastawieni na kontratak, jednak stracona bramka zmusiła nas do bardziej odważnej gry. Po przerwie zmusiliśmy Świdniczankę do cofnięcia się. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

- Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando – komentuje Paweł Pranagal, szkoleniowiec Świdniczanki. – Przewagę udokumentowaliśmy golem Michała Babiarza. Po zmianie stron, nie wiem dlaczego, cofnęliśmy się. Nie taki był plan na drugie czterdzieści pięć minut. Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym rywale stawali się groźniejsi. W 75 min. bramkę zdobył Kamil Starok i mecz zakończył się podziałem punktów. Czujemy niedosyt, bo wypuściliśmy zwycięstwo z rąk i to na własnym boisku. Trzeba pochwalić oba zespoły za grę fair, bez złośliwości. Przed nami kolejne spotkania i na nich się koncentrujemy. Nie patrzymy nerwowo w tabelę, bo na to jest czas na koniec sezonu.

W następnej kolejce obie ekipy zagrają u siebie. W niedzielę, o godz. 11.00 żółto – niebiescy podejmą ostatni w tabeli Tur Milejów, a Świdniczanka, w tym samym czasie zmierzy się z Piaskovią Piaski. Wstęp na oba mecze jest bezpłatny.

Świdniczanka Świdnik Mały – Avia II Świdnik 1:1 (1:0)

Babiarz (35’) – Starok (75’)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Bednarek, Dobrowolski, Kuś, Babiarz, Jeleniewski, Rusiecki (Pędlowski 82’), Kaczorowski (Kowalik 70’), Boniecki, Wójcik

Avia II: Długosz, Śliwa, Niewiński, Radziewicz, Kozłowski, Starok, Dawid Wójcik, Maziarczyk (Sygara 78’), Feret, Jędrych, Wójtowicz (Olech 88’)

widzów: 150

Najczęściej czytane