• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
wtorek, 30 październik 2018 13:40

Plan wykonany

Po czterech meczach obecnego sezonu siatkarze Avii mają komplet punktów i są samodzielnym liderem II ligi, grupy 6. W weekend wystąpili pierwszy raz na wyjeździe i zrobili co do nich należy. Wygrali 3:1, oddając przeciwnikom seta na własne życzenie. W składzie żółto – niebieskich zobaczyliśmy zawodników, którzy, do tej pory, otrzymywali mniej szans na grę.

Jeśli świdniczanie zachowają w każdym pojedynku odpowiednią koncentrację, tylko LUK Politechnika może być rywalem, który napsuje im sporo krwi. Poza tym drużyna Sławomira Czarneckiego nie powinna mieć problemów z pokonywaniem kolejnych stopni na drodze do play – off. Przeciwko Neobusowi RAF – MAR Sołek Cars Niebylec Marcin Kurek i spółka mieli więcej problemów z zapamiętaniem pełnej nazwy zespołu rywala niż z pokonaniem go na boisku. Po pewnie wygranych setach numer jeden i dwa, w kolejnym świdniczanie wyraźnie spuścili z tonu. Zawiodła wspomniana wcześniej koncentracja, myślami lider tabeli był już chyba w drodze do lotniczego miasta. Na szczęście w czwartej partii wszystko wróciło do normy.

- Gospodarze zaskakiwali nas jedynie seriami dobrych zagrywek, które utrzymywały ich w grze – mówi Sławomir Czarnecki, trener Avii. – Poza tym mieliśmy wszystko pod kontrolą. Cieszymy się, że nie straciliśmy punktów w lidze. Na parkiecie pojawiła się spora grupa zmienników, bo chciałem dać im nieco więcej minut niż ostatnio.

W sobotę, 3 listopada duma lotniczego miasta podejmie Błękitnych Ropczyce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Wstęp wolny.

Neobus RAF – MAR Sołek Cars Niebylec – MKS Avia Świdnik 1:3 (20:25, 17:25, 25:21, 16:25)

Avia: Misztal, Kurek, Czarnecki, Żywno, Baranowski, Obermeler, Bonisławski (libero) oraz Guz, Sajdak, Rejowski, Giza, Machowicz