• Slajd Wirtualny Spacer
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
wtorek, 23 październik 2018 13:19

Dwa remisy w okręgówce

Rezerwy Avii i Świdniczanka zanotowały te same rezultaty w dwunastej kolejce ligi okręgowej. Remisami 1:1 kończyły się starcia, ze Stalą Poniatowa i Granitem Bychawa. Bliżej wygranej byli żółto – niebiescy, którzy prowadzili do 87 min. gry.

Zawodnicy Tomasza Bednaruka wygrywali po golu Łukasza Struga. Jeszcze w pierwszej połowie mogło być 1:1, gdyby z rzutu wolnego lepiej przymierzył piłkarz Stali. Podobną sytuację zmarnowali też miejscowi. Po przerwie w słupek uderzył Jan Mater. Kiedy kibice zaczęli powoli dopisywać do dorobku świdniczan komplet punktów, gola na 1:1 zdobył Karol Strug. Fanom momentalnie przypomniał się rozgrywany dzień wcześniej pojedynek pierwszego zespołu z Podlasiem, w którym ich ulubieńcy stracili bramkę w podobnych okolicznościach.

Avia II Świdnik – Stal Poniatowa 1:1 (1:0)

Ł. Strug (22’) – K. Strug (87’)

Avia II: Długosz, Jędrych, Radziewicz, Kozłowski, Mater, Dawid Wójcik, Partyka (Sygara 84’), Plesz (Maziarczyk 62’), Starok (Śliwa 90’), Wołos, Strug

Czekają na zwycięstwo

Drugi remis z rzędu zanotowała Świdniczanka Świdnik Mały. Podopieczni Pawła Pranagala przywieźli punkt z Bychawy, gdzie zremisowali z miejscowym Granitem, prowadzonym przez Łukaszaa Gieresza, byłego piłkarza Avii.

Do przerwy nie padł żaden gol, choć obie drużyny mogły pokusić się o jego zdobycie. Drugą połowę lepiej zaczęła Świdniczanka. W 55 min. Piotr Wójcik trafił futbolówką w poprzeczkę. Zamiast prowadzenia przyjezdnych, oglądaliśmy jednak gola dla Granitu. I to już 60 sekund później. Na listę strzelców wpisał się Jarosław Walęciuk. Beniaminek okręgówki rzucił się do odrabiania strat i udało mu się to na kwadrans przed zakończeniem spotkania. Piotr Wójcik wykazał się największym sprytem w zamieszaniu w polu karnym i, jak się później okazało, ustalił wynik rywalizacji.

Granit Bychawa – Świdniczanka Świdnik Mały 1:1 (0:0)

Walęciuk (56’) – Wójcik (75’)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Bednarek, Dobrowolski, Kuś, Babiarz, Jeleniewski, Rusiecki, Wójcik (Pędlowski 80’), Kaczorowski (Kowalik 80’), Boniecki

W następnej kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia Świdniczanki z Avią II. Mecz odbędzie się w sobotę, 27 października, o godz. 13.00, w Świdniku Dużym. Wstęp wolny.