• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
wtorek, 16 październik 2018 08:44

Pierwsza runda wagi ciężkiej

Napisał 

Już w trzecim meczu sezonu staną naprzeciw siebie dwaj najpoważniejsi kandydaci w walce o pierwsze miejsce w tabeli, czyli MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lublin. Obie drużyny, w bieżących rozgrywkach siatkarskiej 2 ligi, smakowały jedynie zwycięstw. W sobotę jedna z nich będzie musiała przełknąć gorycz porażki. Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. W przedsezonowych sparingach lepsi byli siatkarze z Koziego Grodu, ale w spotkaniach o punkty świdniczanie od dawna nie pozwolili lublinianom wygrać na swoim podwórku.

W sobotę i jedni, i drudzy rozprawili się z rywalami w trzech setach. Politechnika pokonała przed własną publicznością Karpaty Krosno, Avia zwyciężyła PZL Sędziszów Małopolski. Dla ekipy Sławomira Czarneckiego nie był to spacerek. Żółto – niebiescy, momentami wręcz męczyli się z zespołem, który okupuje ostatnie miejsce w stawce.

- Szło nam jak po grudzie - komentuje S. Czarnecki, szkoleniowiec Avii. - Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty i nie straciliśmy seta. Nasze problemy pojawiły się od strony mentalnej. Rywale natomiast zagrali bardzo ambitnie.

Trener świdniczan nie musi martwić się o właściwy poziom koncentracji i determinacji jego zawodników w nadchodzących derbach z lublinianami. Te, przed starciem z rywalem zza miedzy, zawsze osiągają maksimum. Mecze Avii z Politechniką, zazwyczaj wchodzą na wysoki poziom siatkarskiego spektaklu, odbiegający od reszty drugoligowych pojedynków. Tak też powinno być i tym razem. Zarówno żółto – niebiescy, jak i podopieczni Macieja Kołodziejczyka, to silniejsze zespoły niż przed rokiem. Więcej zmian zaszło w drużynie z Lublina, która przemeblowała niemal cały skład, ściągając do siebie wielu zawodników z pierwszoligowym doświadczeniem. Świdniczanie wzmocnili się przede wszystkim Rafałem Obermelerem i Pawłem Rejowskim. Ten drugi jeszcze niedawno był jednym z filarów Politechniki, a kibice Avii pamiętają jak trudno było go powstrzymać w ataku.  

Mecz MKS Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin odbędzie się w sobotę, 20 października, o godz. 18.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Wstęp wolny.

MKS Avia Świdnik – PZL Sędziszów Małopolski 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

Avia: Misztal, Kurek, Żywno, Czarnecki, Machowicz, Obermeler, Bonisławski (libero) oraz Giza, Guz, Sajdak. Rejowski

Najczęściej czytane