• SH
  • Slajd Wirtualny Spacer
poniedziałek, 15 październik 2018 10:02

Efekt nowej miotły

Odkąd Tomasz Bednaruk przejął obowiązki pierwszego trenera Avii, jego zespół wygrał wszystkie mecze w lidze i pucharze, nie tracąc przy tym ani jednego gola. Świetna passa trzecioligowca została przedłużona w sobotę, w Daleszycach, przeciwko Spartakusowi. Żółto – niebiescy pokonali gospodarzy 2:0, choć w pierwszej połowie nie zanosiło się na ich zwycięstwo.

W 10 min. gry sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez Piotra Prędotę. Do jedenastki podszedł Mateusz Zawadzki, ale jego intencje wyczuł Adrian Wójcicki. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji strzeleckich. Miejscowi szukali gola głównie po stałych fragmentach gry, żółto – niebiescy praktycznie nie zagrozili bramce Spartakusa. Inaczej w ich wykonaniu wyglądało drugie czterdzieści pięć minut. Dziesięć minut po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Wojciech Białek, który zakończył ładną akcję zespołu. Goście poszli za ciosem i chwilę później wygrywali już różnicą dwóch trafień. Tym razem futbolówkę do siatki wpakował Konrad Kołodziej. Podopieczni Tomasza Bednaruka mieli wszystko pod kontrolą i tylko raz pozwolili gospodarzom uwierzyć, że mogą się do nich zbliżyć. W końcówce spotkania jeden z zawodników Spartakusa trafił piłką w słupek.

- W pierwszej połowie graliśmy za mało agresywnie – mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii. – W drugiej zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygraliśmy. To nie był dla nas łatwy mecz. Cieszy kolejne zwycięstwo i to, że nie straciliśmy gola. Każda wygrana buduje w nas pewność siebie.

W następnej kolejce świdniczanie podejmą Podlasie Biała Podlaska. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 15.00, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Wstęp wolny.

Spartakus Daleszyce – MKS Avia Świdnik 0:2 (0:0)

Białek (55’), Kołodziej (60’)

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Drelich, Mykytyn, Kołodziej, Lusiusz, Szymala, Maluga (Starok 83’), Koczon, Białek, Prędota (Strug 85’)

Żółta kartka: Lusiusz

Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)