• rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 15:09

Sportowy tydzień w „Piątce”

Napisał 

Od 23 do 30 września trwa Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca w założeniu promować sport i aktywność fizyczną na całym kontynencie. Udział w przedsięwzięciu wzięła Szkoła Podstawowa nr 5. Dziś zaprosiła młodzież gimnazjalną na spotkanie z olimpijką z Barcelony, Beatą Hołub, lekkoatletką specjalizującą się w skoku wzwyż, zdobywczynią czwartego miejsca na mistrzostwach świata w Tokio w 1991 roku. Impreza nazywa się „Festiwal lekkoatletyczny z Olimpijką”.

Podczas spotkania Beata Hołub opowiedziała o swojej karierze sportowej, później zaś prowadziła konkurencje związane ze skokami i biegami. Na zakończenie imprezy przeprowadzono „olimpijski” konkurs skoku wzwyż, pod okiem międzynarodowego sędziego lekkoatletyki Edwarda Wiśniewskiego. W czwartek, również w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się bieg pod nazwą „Sto kilometrów Kusego”. Jego nazwa nawiązuje do patrona szkoły Janusza Kusocińskiego i stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Każdy uczeń, od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjalnej, ma za zadanie przebiec 400 metrów. Po zliczeniu metrów pokonanych przez wszystkich uczestników dowiemy się, ile dokładnie kilometrów przebiegliśmy. Dla trzech najlepszych zawodników w obu konkurencjach przewidzieliśmy medale. Z pewnością dla wszystkich pozostałych uczniów nagrodą będzie możliwość doskonałej zabawy w ruchu. Kto wie, może będzie to bodziec do regularnego uprawiania sportu – mówi Joanna Sekuła, nauczyciel wychowania fizycznego w SP5, współorganizator imprezy.

słs

Najczęściej czytane