• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 20 wrzesień 2018 11:45

Remis z liderem

Napisał 

Rezerwy Avii mogą traktować bezbramkowy remis z Mazowszem Stężyca jak zwycięstwo. Ekipa Tomasza Bednaruka przywiozła punkt z trudnego wyjazdu, grając bez kilku ważnych zawodników. – Szanujemy tę zdobycz, bo wywalczyliśmy ją na piekielnie trudnym terenie – mówi Tomasz Bednaruk, opiekun żółto – niebieskich.

Chociaż kibice nie oglądali ani jednego gola, nie można powiedzieć, że byli świadkami nudnego widowiska. Oba zespoły grały czujnie w obronie, nastawiając się na kontrataki. To właśnie po szybkich wyjściach z własnej połowy szukali sposobu na przechytrzenie defensywy przeciwnika.

- Przypuszczam, że gdyby komuś udało się strzelić gola jako pierwszemu, to rywal miałby duże problemy z wyrównaniem - dodaje T. Bednaruk. – Mazowsze gra uporządkowaną piłkę i ma w składzie kilku doświadczonych piłkarzy.

Avia II nie przegrała od trzech spotkań. Dobrą passę będzie chciała podtrzymać w najbliższej kolejce, zaplanowanej na 23 września. Podejmie wówczas Janowiankę Janów Lubelski. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00, na boisku przy ul. Sportowej 2. Wstęp wolny.

Mazowsze Stężyca – Avia II Świdnik 0:0 (0:0)

Avia II: Długosz, Jędrych, Feret, Radziewicz, Śliwa, Niewiński, Dawid Wójcik, Sygara (Wójtowicz 46’), Maziarczyk, Kozłowski, Daniel Wójcik

Świdniczanka znów zwycięska

Po nie najlepszym początku sezonu Karol Kowalski i spółka złapali wiatr w żagle. Nie wieje im jeszcze na tyle mocno, by poczuć się pewnie, ale wystarczająco do odbicia się od dna ligowej tabeli. Świdniczanka, po wygraniu drugiego meczu z rzędu, tym razem z Unią Wilkołaz, ma na koncie siedem „oczek” i złapała kontakt z zespołami środka stawki.

W sobotę w jej barwach zadebiutował Patryk Dobrowolski i zrobił to w najlepszy z możliwych sposobów. Były gracz świdnickiej Avii dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po jednym trafieniu dołożyli Piotr Wójcik oraz Mateusz Wilk i beniaminek okręgówki wygrał zasłużenie, 4:0.

- Punkty cieszą, ale w naszej grze jest jeszcze sporo do poprawy – zaznacza Tomasz Król, trener Świdniczanki. - Teraz musimy pójść za ciosem i wygrać dwa, trzy kolejne spotkania, by uzyskać pewność siebie. Czekamy także na powrót kontuzjowanych zawodników, a to całkiem spora grupa.

Kolejnym rywalem zespołu Tomasza Króla będzie LKS Stróża (niedziela, 23 września, godz. 15.00). Spotkanie odbędzie się na boisku rywali.

Świdniczanka Świdnik Mały – Unia Wilkołaz 4:0 (1:0)

Dobrowolski (41’, 88’), Wójcik (60’), Wilk (67’)

Świdniczanka: Szulc, Kaczorowski, Bednarek, Shtohryn, Kowalski, Babiarz (Kowalik 60’), Kuś, Dobrowolski, Wójcik, Rusiecki, Wilk (Pędlowski 75’)

Najczęściej czytane