• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
poniedziałek, 03 wrzesień 2018 13:23

Na zawsze w pamięci (foto)

Napisał 

LUK Politechnika Lublin została zwycięzcą czternastej edycji Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Zespół Maćka Kołodziejczyka wyprzedził w klasyfikacji turnieju żółto – niebieskich, Legię Warszawa i Błękitnych Ropczyce. Wygrał wszystkie mecze, w tym decydujący o triumfie z gospodarzami zawodów.

Dwudniowe zmagania odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Jakub Guz i spółka, w sobotę pewnie pokonali Błękitnych Ropczyce (3:0) i po tie-breaku ekipę ze stolicy. Lublinianie na początek wygrali z Legią (3:2), a później z Błękitnymi (3:1). Taki układ wyników sprawił, że to właśnie sąsiedzi zza miedzy stoczyli decydujący bój o pierwszą lokatę. W nim zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli siatkarze z Lublina, którzy nie dali ugrać miejscowym nawet jednego seta. Trzecie miejsce przypadło warszawianom, którzy wygrali z drużyną z Ropczyc, 3:0. Najlepszym zawodnikiem memoriału wybrano Szymona Seligę (LUK Politechnika Lublin).

- To nasze pierwsze granie i jak na aktualny etap przygotowań nie było najgorzej – ocenia Marcin Kurek, kapitan Avii. – Czujemy w nogach trudy zajęć i pewnie będzie tak aż do startu ligi. Lublinianie wygrali zasłużenie, prezentując najlepszą formę. Już teraz widać, że będą jednym z faworytów ligi.

W turnieju szansę zaprezentowania się otrzymali prawie wszyscy zawodnicy z kadry Sławomira Czarneckiego. Zabrakło jedynie Rafała Obermelera, który narzeka na drobny uraz. W niedzielę z boiska przedwcześnie zszedł Błażej Czarnecki. Przyjmujący podkręcił kostkę, ale nie powinien zbyt długo odpoczywać od treningów.

- Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie się z nowymi zawodnikami – dodaje M. Kurek. – Cieszy, że pomimo tego wygraliśmy dwa mecze, w tym z Legią Warszawa.

Wyniki memoriału:

LUK Politechnika – Legia Warszawa 3:2

Avia Świdnik – Błękitni Ropczyce 3:0

LUK Politechnika – Błękitni Ropczyce 3:1

Avia Świdnik – Legia Warszawa 3:2

Legia Warszawa – Błękitni Ropczyce 3:0

Avia Świdnik – LUK Politechnik 0:3

Najczęściej czytane