• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
czwartek, 30 sierpień 2018 13:23

Weekend z memoriałem

Napisał 

Dla zawodników żółto – niebieskich Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii to pierwszy sprawdzian formy po kilku tygodniach treningów. I od razu będzie całkiem solidny. W weekend do Świdnika przyjadą zespoły z Lublina, Warszawy i Ropczyc. Faworytem turnieju są gospodarze oraz LUK Politechnika, ale nie można skreślać stołecznej Legii czy nieobliczalnych Błękitnych.

Podopieczni Sławomira Czarneckiego do tej pory niewiele trenowali z piłkami, skupiając się bardziej na budowaniu siły i wytrzymałości. Dużo pracowali w siłowni. Ich dyspozycja jest zagadką, tak samo zresztą jak pozostałych uczestników memoriału.

- Zależy nam na wygraniu turnieju - mówi Jakub Guz, kapitan Avii. - Tym bardziej, że zaprezentujemy się przed własną publicznością. Podchodzimy do tej rywalizacji spokojnie, choć czujemy już głód gry. Mam nadzieję, że będzie to widać na boisku. Czy mamy w nogach okres przygotowawczy? Tak, ale to normalne na tym etapie treningów.

Organizatorzy czternastej edycji memoriału zadbali, by w lotniczym mieście pojawiły się dobre zespoły. Dwa z nich to rywale świdniczan w rozgrywkach II ligi, grupy 6. Warszawska Legia natomiast typowana jest jako jeden z faworytów swojej grupy.

- Faktycznie, jak na pierwsze sparingi, przeciwnicy są dosyć mocni - dodaje J. Guz. - To dobrze i dla nas, i dla kibiców. Pewnie najbardziej ciekawie zapowiada się starcie z lublinianami. W drużynie Maćka Kołodziejczyka zaszły duże zmiany i wydaje się być silniejsza niż w poprzednim sezonie. My także się wzmocniliśmy. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się w zespół.

Tydzień po memoriale żółto – niebiescy zorganizują kolejny turniej. Właśnie dogrywane są szczegóły przedsięwzięcia, w tym rywale z jakimi zmierzy się ekipa Sławomira Czarneckiego. Prawdopodobnie będą nimi KKS Kozienice, Karpaty Krosno i BAS Białystok. Niemal równo za miesiąc świdniczanie zainaugurują sezon meczem z Caro AZS Łódź.

Program memoriału:

Sobota (1 września)

11.00 LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa

13.00 MKS Avia Świdnik – KS Błękitni Ropczyce

16.00 LUK Politechnika Lublin – KS Błękitni Ropczyce

18.00 MKS Avia Świnik – Legia Warszawa

Niedziela (2 września)

9.00 Legia Warszawa – KS Błękitni Ropczyce

11.00 MKS Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin    

Najczęściej czytane