• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 03 sierpień 2018 09:37

Zaczną paintballem

Napisał 

Po ponad dwóch miesiącach przerwy do pracy wracają siatkarze żółto – niebieskich. 6 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu pod okiem Sławomira Czarneckiego i  Piotra Maja. Pierwsze zajęcia będą dosyć nietypowe. Wspólnie z bokserami i piłkarzami pojadą na integracyjnego paintballa.

W kadrze drugoligowca jest czterech nowych zawodników. Do Avii dołączył atakujący (Paweł Rejowski), dwóch środkowych (Bartłomiej Giza i Rafał Obermeler) oraz rozgrywający (Paweł Zdrojewski). W Świdniku nie zobaczymy natomiast Wojciecha Kasiury, Wojciecha Gajosza, Rafała Kępki i Krzysztofa Pigłowskiego. Najbardziej boli strata tego ostatniego, który zdecydował się na powrót w rodzinne strony i reprezentowanie barw Lechii Tomaszów Mazowiecki. Transfery drugoligowca należy ocenić pozytywnie. Rejowski i Obermeler powinni z miejsca wskoczyć do wyjściowego składu, a Zdrojewski stanowi ciekawą alternatywę dla Bartka Misztala. Inwestycją w przyszłość jest pozyskanie tegorocznego wicemistrza Polski juniorów z ekipą Metra Warszawa, Bartka Gizy. Świdniczanie cały okres przygotowawczy spędzą w lotniczym mieście. Do ich dyspozycji będzie klubowa siłownia oraz hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7.

- Pierwsze tygodnie poświęcimy na pracy nad motoryką i wytrzymałością - zapowiada Piotr Maj, asystent Sławomira Czarneckiego. - Będziemy, na przemian ćwiczyć w siłowni oraz w hali sportowej. Mniej więcej w trzecim tygodniu dojdzie więcej zajęć z piłkami. Pierwsze sparingi chcemy rozegrać na początku września. W planach jest także zorganizowanie Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii.

Początek rozgrywek w II lidze, grupie 6 wyznaczono na 29 września. Przeciwnikami świdniczan w nadchodzącym sezonie będą: Caro AZS Łódź, Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, KS Błękitni Ropczyce, LKPS Politechnika Lublin, AKS V LO Rzeszów, KKS Kozienice, Świętokrzyska Siatkówka SA II Kielce, PWSZ Karpaty Krosno, PZL Sędziszów Małopolski.

Najczęściej czytane