• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
czwartek, 26 lipiec 2018 12:47

Zwierają szyki

Napisał 

Poznaliśmy pierwsze trzy nazwiska nowych piłkarzy, którzy w przyszłym sezonie założą żółto-niebieskie stroje. Jak podkreśla Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik, jest to dopiero początek zmian w zespole.

Z klubem pożegnali się Łukasz Mazurek, Adam Nowak, Sebastian Wrzesiński, Patryk Czułowski i Karol Barański. Trwają poszukiwania zawodników, którzy pojawią się w ich miejsce.

Do tej pory podpisano kontrakty z trzema piłkarzami. Danielem Koczonem, który w ubiegłym roku grał w rzeszowskiej Stali, Romanem Mykytynem, obrońcą Sokoła Ostróda oraz Mateuszem Ozimkiem, młodym zawodnikiem Pogoni Szczecin, wychowankiem Widoku Lublin.

- Śledziłem poczynania całej lubelskiej piłki. Będziemy starali się walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli -€“ mówi osiemnastolatek.

Kluczem do sukcesu w nadchodzącym sezonie ma być ściągnięcie do klubu zarówno doświadczonych zawodników, jak i młodzieżowców.

- To nie koniec zawirowań personalnych w Avii ponieważ potrzebujemy jeszcze kilku zawodników. Teraz bardziej skupiamy się na młodzieżowcach, gdyż od tego sezonu zacznie obowiązywać system Pro Junior, premiujący zespoły, w których grają młodzi zawodnicy. O ile innym klubom jest łatwiej, gdyż mają dobrze rozwinięte systemy szkoleniowe i duże zaplecze, my jesteśmy na początku odbudowywania kuźni piłkarskiej kadry. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będziemy z niej korzystać. Nie zapominajmy, że do dyspozycji trenerów pozostają zawodnicy z drugiego zespołu - mówi Łukasz Reszka, prezes klubu.

Kto jeszcze dołączy do zespołu? Pełną listę zawodników być możne poznamy jeszcze przed najbliższym sparingiem.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z piłkarzami, którzy przyjęli zaproponowane przez nas warunki. Musimy jeszcze dopiąć formalności z klubami, w których występowali. Chciałbym, żeby nasz trener już w najbliższym meczu miał do dyspozycji wyłącznie zawodników, którzy podpisali kontakty - dodaje Ł. Reszka.

Spotkanie z Wisłą Puławy zaplanowano na sobotę, 28 lipca. Początek o godz. 11.00, na stadionie przy ul. Sportowej 2.

Najczęściej czytane