• Slajd Wirtualny Spacer
  • SH
czwartek, 19 lipiec 2018 11:46

W Ostrowcu bez bramek

Po porażce 0:2 z drugoligowym Radomiakiem, piłkarze ze Świdnika rozegrali w środę kolejny mecz sparingowy. Wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego zakończył się bezbramkowym remisem z ligowym rywalem, KSZO.

W tym spotkaniu trener Dominik Bednarczyk dał szansę aż siedmiu testowanym zawodnikom. Niespodzianką było pojawienie się w składzie Mateusza Jarzynki, który próbował sił w swoim macierzystym klubie, Cracovii. Po niepowodzeniu zapukał również do I-ligowej Stali Mielec. Wygląda jednak na to, że w drugi weekend sierpnia, w inauguracyjnym meczu III ligi ze Stalą Kraśnik, znowu będziemy oglądali go w żółto-niebieskich barwach.

Pierwsza odsłona meczu nie rozgrzała kibiców do czerwoności. Dwie dobre okazje do zdobycia bramki zawodnicy Avii mieli dopiero w drugiej połowie spotkania. Gospodarze byli jednak bliżsi wygrania meczu, ale w 74. minucie Daniel Dybiec nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejnym przeciwnikiem żółto-niebieskich w serii meczów testowych będzie Hetman Zamość. Pojedynek rozpocznie się na stadionie przy ul. Sportowej 2, w sobotę, o godz. 11.00.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 0:0

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Szymala, Drelich, Orzędowski, Koczon, Mroczek, Białek, Szpak i dwóch zawodników testowanych oraz, w drugiej połowie: Piotrowski, Mykytyn, Kołodziej, Głaz, Wołos, Prędota, Wójcik i pięciu zawodników testowanych.