• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 14:37

Mistrz jest tylko jeden

Napisała 

Nie mogło być inaczej. Karol Serwin po raz 16. stanął na najwyższym stopniu podium, broniąc tym samym tytułu Mistrza Polski w trialu rowerowym, w kategorii elita.

Zawody odbyły się w minioną niedzielę, w Stryszowie. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach, na pięciu odcinkach specjalnych. Świdniczanin już w maju pokazał, że jest w świetnej formie, wygrywając w naszym mieście pierwszą rundę Pucharu Polski. Zapytaliśmy go, jak smakuje 16. zwycięstwo w walce o tytuł najlepszego trialowca w Polsce.

- To potwierdzenie mojego poziomu i wieloletniej pracy, dzięki której jestem w stanie obronić tytuł. Póki co, w Polsce, nie ma na mnie mocnych. Cieszę się z wyniku, ale dużo większe znaczenie mają dla mnie starty zagraniczne - mówi Karol Serwin.

A do tych coraz bliżej. W dniach 7-8 lipca, Serwin będzie reprezentować nasz kraj podczas I rundy Pucharu Świata. Nieco później, bo pod koniec miesiąca wystartuje w Mistrzostwach Europy. W 2017 roku, na mistrzostwach świata, świdniczanin zajął 13. pozycję i nie ukrywa, że zależy mu na jej utrzymaniu.

- Nie mam podstaw by wymagać od siebie więcej. Pierwsza 15 to zawsze bardzo dobry wynik. Nie stać mnie na przygotowania, które umożliwiłyby znaczny wzrost mojego poziomu. Tutaj trzeba skupić się wyłącznie na treningu, najlepiej w profesjonalnych warunkach, a takie są możliwe tylko zagranicą. Mimo to staram się dawać z siebie 100 proc. W sporcie nigdy nic nie wiadomo. Dlatego powtórzenie ubiegłorocznego wyniku będzie dla mnie satysfakcjonujące - dodaje sportowiec.

Najczęściej czytane