• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 08 czerwiec 2018 10:49

O coś więcej niż punkty

Napisał 

Derbów z lubelskim Motorem nie trzeba ani specjalnie reklamować, ani na nie wyjątkowo mocno zapraszać. To piłkarski klasyk na Lubelszczyźnie, święta wojna dla kibiców i często niezła promocja regionalnej piłki. I choć dziś są zaledwie starciem na czwartym poziomie rozgrywkowym, to i tak powinny dostarczyć widzom sporej dawki emocji. Dla gospodarzy będą pojedynkiem o wszystko, dla świdniczan szansą na doskonałe zakończenie udanej rundy wiosennej.

Avia przystąpi do meczu po remisie i kilku porażkach z rzędu, ale w każdym z tych spotkań mogła ugrać zdecydowanie więcej. Zabrakło jej skuteczności pod bramką rywali, odrobiny szczęścia i odpowiedniego poziomu koncentracji. Tak było chociażby w środowym pojedynku w Daleszycach, przeciwko Spartakusowi. Żółto – niebiescy nie wykorzystali wówczas rzutu karnego (pomylił się Wojciech Białek) i przynajmniej dwóch „setek”. Skończyło się bezbramkowym remisem i rozczarowaniem w obozie drużyny Dominika Bednarczyka.

- Chcieliśmy się przełamać przed derbami - mówił tuż po zakończeniu meczu opiekun żółto - niebieskich. - Czujemy spory niedosyt. W Lublinie musimy mieć lepiej ustawione celowniki. 

Zdecydowana większość piłkarzy Avii z obecnej kadry pamięta jesienne starcie obu zespołów, w Świdniku. Wówczas Motor „załatwił” sprawę już w pierwszej połowie, pakując rywalom do siatki cztery gole. Nikt w Świdniku nie wyobraża sobie powtórki z tamtych wydarzeń. Ma prawo, bo żółto – niebiescy to zdecydowanie inny zespół niż ten, który oglądaliśmy jesienią. Gdyby nie ostatni spadek formy, moglibyśmy o nim mówić, że jest jednym z najlepszych w tym roku. 26 punktów, zdobytych wiosną i tak musi robić wrażenie. Inny niż jesienią jest też Motor. Po zmianie na stanowisku trenera wydawało się, że lublinianie zaczną regularnie wygrywać, tymczasem przytrafiło im się kilka wpadek. Przegrali przed własną publicznością z Wisłą Sandomierz, czy, na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice. Na dwie kolejki przed końcem ligi mają cztery „oczka” straty do Resovii Rzeszów i ich awans do II ligi rozpatrywany jest w kategoriach cudu. Jedno jest pewne, nie mogą sobie pozwolić na stratę choćby punktu w derbach z Avią, bo to, nawet przy korzystnym wyniku pojedynku Resovii z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, przekreśla ich marzenia o promocji.

74. derby pomiędzy Avią i Motorem rozpoczną się w sobotę, o godz. 17.00, na Arenie Lublin. Bilety na mecz kosztują 13 zł normalny oraz 9 zł ulgowy (w dniu zawodów). Można je także nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej lublinian. Kibice żółto – niebieskich organizują natomiast wyjazd na to spotkanie (koszt 20 zł). Zbiórka na placu za „Murzynkiem”, o godz. 14.00.

Ostatnie 5 spotkań pomiędzy Avią i Motorem:

11.11.2017 Avia Świdnik – Motor Lublin 0:4 (0:4)

07.05.2017 Motor Lublin – Avia Świdnik 2:0 (0:0)

12.04.2017 (Puchar Polski) Motor Lublin – Avia Świdnik 3:0 (1:0)

1.10.2017 Avia Świdnik – Motor Lublin 0:3 (0:0)

13.05.2016 Motor Lublin – Avia Świdnik 2:2 (1:1)

Najczęściej czytane