• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Repertuar
wtorek, 05 czerwiec 2018 10:53

Avia chce być silniejsza

Napisał 

Czterech zawodników opuściło szeregi siatkarskiej Avii. Klub nie przedłużył kontraktów ze środkowym, Wojciechem Gajoszem, przyjmującym, Maciejem Sajdakiem i atakującym, Wojciechem Kasiurą. Ofertę pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki przyjął z kolei Krzysztof Pigłowski, który, razem z Bartłomiejem Misztalem dyrygowali grą zespołu w minionym sezonie. Jeszcze nie wiadomo, kto ich zastąpi, ale rozmowy z kandydatami do gry w żółto – niebieskich barwach są ponoć mocno zaawansowane.

Odejście wspomnianych zawodników, poza Pigłowskim, nie jest specjalnym zaskoczeniem. Wszyscy byli rezerwowymi w kadrze Sławomira Czarneckiego. Najwięcej minut dostawał Kasiura, który przed sezonem zmienił pozycję, z przyjęcia na atak. W jego przypadku nie tylko decydowała forma sportowa, ale także względy osobiste. Największą stratą jest odejście Krzysztofa Pigłowskiego. Rozgrywający prezentował podobny poziom co Bartłomiej Misztal, choć na tego drugiego częściej stawiał opiekun świdniczan. Popularny „Pigła” chciał jednak wrócić do rodzinnego miasta i podjąć się wyzwania sprostania w pierwszoligowych realiach.

- Planowaliśmy trzy transfery, ale sytuacja z Krzyśkiem sprawiła, że szukamy czterech zawodników - mówi Sławomir Czarnecki, trener Avii. - Na rozegranie, atak i przyjęcie będziemy się starali pozyskać doświadczonych graczy. Jeśli chodzi o środkowego, mamy kilka wariantów działania. Zależy nam na wzmocnieniu kadry tak, by walczyć o jeszcze wyższe cele. Wiele wskazuje, że w kolejnym sezonie Avia będzie silniejsza. Zobaczymy na ile to wystarczy, bo nie tylko my walczymy o jak najlepszych zawodników. Wiem, że Politechnika Lublin sprowadziła już czterech graczy z I ligi, a pewnie na tym nie koniec. Liczę, że w ciągu dwóch, maksymalnie trzech tygodni będziemy już mieli skompletowany zespół.

Żółto – niebiescy trenowali do końca maja. Teraz czeka ich ponad dwa miesiące odpoczynku. Do zajęć mają wrócić w pierwszej połowie sierpnia.

Najczęściej czytane