• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
czwartek, 24 maj 2018 13:23

Nagrodzeni za sezon

Napisał 

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika podziękował siatkarzom Avii za udany sezon i zobowiązał się przekazać na żółto – niebieskich dodatkowe środki. Pieniądze mogą trafić nie tylko do sekcji siatkówki. Otrzymać je mogą także piłkarze dumy lotniczego miasta, ale muszą spełnić dwa warunki.

Pierwszym jest utrzymanie świetnej passy na własnym boisku, na którym, w tym roku, podopieczni Dominika Bednarczyka uzbierali komplet punktów. Jeśli świdniczanie nie dadzą się pokonać w ostatnich trzech meczach przed własną publicznością oraz wygrają wyjazdowe derby z Motorem Lublin na ich konto trafi niemała suma.

- Cieszę się, że już w pierwszym roku funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego nasi siatkarze włączyli się do walki o awans do I ligi – mówi W. Jakson. - To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję powołując spółkę, która wzięła pod swoje skrzydła żółto – niebieskich. Dziękuję za sezon pełen emocji, za wygranie wszystkich meczów przed własną publicznością. Jesteście wspaniałą wizytówką Świdnika. Doceniając waszą pracę chcę poinformować, że miasto przekaże dodatkowe 100 tys. zł na dalszy rozwój sekcji. Mówiąc o Avii nie mogę oczywiście zapomnieć o naszych piłkarzach, którzy są rewelacją rundy wiosennej w trzeciej lidze. Wiem, że w tym roku nie udało się nikomu wywieść z ich boiska choćby jednego punktu. Obiecuję, że jeśli ta bardzo dobra passa zostanie utrzymana oraz wygramy derby z Motorem Lublin, oni także będą mogli liczyć na dodatkowe środki, w kwocie 100 tys. zł.

- Dziękuję burmistrzowi za zaufanie. Podchodzę do tego, jak do kolejnego wyzwania. Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby twierdza Świdnik pozostała niezdobyta i to nie tylko do końca tego sezonu, a piłkarze przywieźli z Lublina zwycięstwo - mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia.

Na czwartkowej konferencji oprócz burmistrza Waldemara Jaksona i Łukasza Reszki, prezesa klubu pojawili się Jakub Guz, kapitan siatkarzy oraz Wojciech Białek, drugi kapitan piłkarzy.

Najczęściej czytane