wtorek, 22 maj 2018 15:20

Walczyli z najlepszymi

Podczas turnieju Hungarian Kickboxing World Cup, Budapeszt gościł światową czołówkę kickboxingu. Dwudziesta czwarta edycja imprezy była szczęśliwa dla trójki reprezentantów LKSW Dan, którym udało się stanąć na podium.

Świdniczanie startowali w klasie młodszych stopni, do zielonego pasa. Dwa medale udało się wywalczyć Pawłowi Wilczopolskiemu. Sportowiec zajął drugie i trzecie miejsce w walkach pointfighting kadetów młodszych (kat. 42 kg i +42 kg). Dla niego to nie był koniec dobrych wiadomości. Zaraz po turnieju okazało się, że dostał powołanie do kadry Polski.

Pozostałe medale na Węgrzech wywalczyli Oliwia Frączyk (50 kg pointfighting kadetki starsze) i Daniel Marciszkiewicz (+85 kg light-contact seniorów). W imprezie startował jeszcze Marcin Gupta, ale tym razem nie stanął na podium. Trenerami LKSW Dan są Piotr Bernat i Bartłomiej Daniel.