• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 17 maj 2018 09:15

Twierdza obroniona (foto)

Napisał 

Avia wygrała wszystkie pięć tegorocznych spotkań przed własną publicznością i potwierdziła, że obecnie jest jednym z najlepszych zespołów w lidze. W środę odprawiła z kwitkiem JKS Jarosław.

Mecz przy ul. Sportowej 2 był wyrównany do momentu strzelenia pierwszego gola przez żółto – niebieskich. W 33 min. Patryk Czułowski wykorzystał kapitalne podanie od Sebastiana Głaza i był górą w pojedynku z golkiperem gości. Pięć minut później gospodarze niemal skopiowali tę samą akcję. Znów zagrywał Głaz, ale tym razem do futbolówki dobiegł Dominik Maluga. I tak jak jego kolega z zespołu umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa toczyła się pod dyktando podopiecznych Dominika Bednarczyka. Miejscowi udokumentowali przewagę trafieniem Wojciecha Białka, który w ten sposób został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców III ligi, grupy IV. Niedosyt po ostatnim gwizdku sędziego może z kolei czuć Adam Nowak. Pomocnik Avii przebywał na boisku 30 minut i w tym czasie miał trzy, bardzo dobre okazje, by pokonać bramkarza z Jarosławia.

Następnym rywalem żółto – niebieskich będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz odbędzie się w sobotę, 19 maja, na boisku przeciwnika. Początek o nietypowej godzinie – 19.29.

MKS Avia Świdnik – JKS 1909 Jarosław 3:0 (2:0)

Czułowski (33’), Maluga (38’), Białek (59’)

Avia: Piotrowski, Jarzynka (Wrzesiński 67’), Kołodziej, Drelich (Czułowski 27’), Barański (Lusiusz 77’), Szymala, Głaz, Mroczek, Maluga (Wołos 71’), Białek (Nowak 62’), Prędota

żółta kartka: Czułowski

widzów: 300

sędzia: Sebastian Godek

Najczęściej czytane