• SH
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
poniedziałek, 14 maj 2018 08:55

Rozbili Stal

W Rzeszowie Avia odniosła najwyższe, wyjazdowe zwycięstwo w tej rundzie i mocno oddaliła Stal od awansu do II ligi. Podopieczni Dominika Bednarczyka strzelili w stolicy Podkarpacia cztery gole, stracili tylko jednego.

Początek meczu nie zapowiadał, że to świdniczanie będą górą. Gospodarze, dwukrotnie mogli wpisać się na listę strzelców, ale najpierw Piotr Ceglarz trafił w słupek, a później kapitalną interwencją po uderzeniu Sławomira Szeligi popisał się Piotr Piotrowski. W 34 min. błąd popełnił golkiper Stali, który minął się z piłką, dośrodkowaną z rzutu wolnego. Ta spadła pod nogi Jakuba Szymali, a obrońca żółto – niebieskich nie miał kłopotu z umieszczeniem jej w siatce. Tuż przed końcem pierwszej połowy Avia mogła prowadzić 2:0. Wojciech Białek skierował futbolówkę do bramki miejscowych, jednak w ostatniej chwili wybił ją obrońca.

Po przerwie na boisku dominowali świdniczanie. W 54 min. precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Białek i goście wygrywali różnicą dwóch trafień. Chwilę później na 3:0 podwyższył Jakub Szymala, a w 65 min. na 4:0 trafił Krystian Mroczek i stało się jasne, że Avia wywiezie z Rzeszowa komplet punktów. W doliczonym czasie spotkania honor Stali uratował Kamil Bętkowski, popisując się ładną, indywidualną akcją i celnym uderzeniem.

Drużyna Dominika Bednarczyka, o kolejne punkty powalczy już w środę. Do Świdnika przyjedzie wówczas ostatni w tabeli JKS Jarosław. Początek starcia przy ul. Sportowej 2 o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Stal Rzeszów – MKS Avia Świdnik 1:4 (0:1)

Bętkowski (90’) – Szymala (34’, 59’), Białek (54’), Mroczek (65’)

Avia: Piotrowski, Drelich (Wrzesiński 89’), Kołodziej, Jarzynka, Barański (Lusiusz 66’), Głaz, Szymala (Nowak 69’), Mroczek, Maluga, Białek (Wołos 75’), Prędota (Mazurek 80’)

Sędzia: Mateusz Nowak (Stalowa Wola)