• Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
piątek, 11 maj 2018 08:30

Niech trwa ten piękny sen

Napisał 

W Rybniku rozpocznie się dziś jeden z trzech turniejów półfinałowych, który da dwóm zespołom przepustkę do ostatniego etapu walki o pierwszą ligę. Siatkarze Avii zmierzą się w nim z gospodarzami z TS Volley, Karpatami Krosno i MCKiS Jaworzno. To wyjątkowo silna grupa, w której ciężko wskazać faworyta. Żółto - niebiescy pojechali na Śląsk już w czwartek. Tuż przed podróżą usłyszeliśmy od nich, że będą walczyć o zwycięstwo i to do ostatniej piłki.

O tym, że półfinał odbędzie się w Rybniku zdecydował Polski Związek Piłki Siatkowej. Wybór gospodarza nie obył się bez zgrzytu. Klub ze Świdnika mocno zabiegał o zorganizowanie imprezy, ale jego argumenty nie były słyszalne w siatkarskiej centrali. Jeszcze przed wyborem miejsca, w kuluarach mówiło się, że niemal na pewno rywalizacja przeniesie się na Śląsk. I tak właśnie się stało. Podopieczni Sławomira Czarneckiego przygotowywali się do półfinału normalnym rytmem. Oprócz zajęć w hali sportowej, mieli do dyspozycji także siłownię.    

- Pracowaliśmy nad kilkoma elementami, które, naszym zdaniem, mogą okazać się kluczowe - mówi Jakub Guz, kapitan Avii. - Wiele jednak będzie zależało od dyspozycji dnia. Turniej jest wymagający i fizycznie, i mentalnie. Bardzo nam zależy na awansie, jedziemy do Rybnika z takim właśnie nastawieniem. Chcemy dobrymi wynikami zrewanżować się kibicom za wsparcie, jakie okazali nam podczas całego sezonu, a szczególnie w rywalizacji play-off z LKPS Politechniką Lublin.

Z trzech rywali świdniczanie najlepiej znają Karpaty Krosno. W obecnym sezonie mierzyli się z nimi dwukrotnie w lidze i raz w turnieju z okazji 65-lecia klubu. Przegrali tylko na wyjeździe, dwukrotnie zwyciężyli u siebie. Oba zespoły straciły teraz atut własnej hali i ich szanse na sukces oceniane są mniej więcej po połowie. Jakub Guz i spółka największe problemy mogą mieć już w meczu otwarcia. Ich rywalem będzie wówczas TS Volley Rybnik. Jak mówi przysłowie gospodarzom, pomagają nawet ściany, więc należy się spodziewać niezwykle trudnej przeprawy. Ostatni przeciwnik, MCKiS Jaworzono to chyba najbardziej doświadczona drużyna w stawce. Świdniczanie zmierzą się z nią na zakończenie półfinałów.

Terminarz turnieju w Rybniku:

Piątek

17.00 TS Volley Rybnik – MKS Avia Świdnik

19.00 MCKiS Jaworzno – Karpaty Krosno

Sobota

15.00 MKS Avia Świdnik – Karpaty Krosno

17.00 TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno

Niedziela

15.00 MCKiS Jaworzno – MKS Avia Świdnik

17.00 TS Volley Rybnik – Karpaty Krosno

Najczęściej czytane