• Repertuar
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
czwartek, 10 maj 2018 09:15

Puchar nie dla Avii (foto)

Napisał 

Rozgrywki o Puchar Polski nie są najbardziej lubianymi przez piłkarzy żółto – niebieskich. Świdniczanie, od wielu sezonów, nie mogą przebić się na szczebel centralny. Najczęściej odpadają na etapie regionalnym. W środę nie sprostali ekipie Powiślaka Końskowola. Czwartoligowiec wyeliminował zespół Dominika Bednarczyka strzelając gola w ostatniej minucie dogrywki.

W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Więcej sytuacji pod bramką rywali stworzyli sobie żółto – niebiescy, ale żadna nie była stuprocentowa. W pierwszej połowie w słupek trafił Mateusz Lusiusz. Gospodarzy mógł z kolei uszczęśliwić Maciej Pięta, ale spudłował z kilku metrów. Drugą odsłonę rywalizacji lepiej zaczęli gospodarze. Aktywny był Grzegorz Fularski, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Adriana Wójcickiego. Dla Avii mogli trafić Krystian Mroczek, Piotr Prędota oraz Adam Nowak. Tak się jednak nie stało i po 90 minutach arbiter zarządził dogrywkę. Ta toczyła się pod dyktando świdniczan. Miejscowi musieli sobie radzić w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Leszczyński. Wojciech Białek i spółka rzucili się do zmasowanych ataków, ale w kilku przypadkach piłka nie chciała wpaść do siatki. Tak było choćby po uderzeniu Sebastiana Głaza, gdy graczy z Końskowoli od utraty bramki uratował słupek. Kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne, strzał życia oddał Mateusz Kłyk. Zawodnik Powiślaka huknął z 30 metrów i trafił idealnie pod poprzeczkę. 120 sekund później sędzia Łukasz Szczołko z Lublina zakończył zawody.

Powiślak Końskowola awansował do kolejnego, wojewódzkiego etapu rozgrywek. Zmierzy się w nim z kimś z trójki: Orlęta Radzyń Podlaski, Eko Różanka, Unia Hrubieszów.

Powiślak Końskowola – MKS Avia Świdnik 1:0 (0:0, 0:0)

Mateusz Kłyk (120’)

Avia: Wójcicki, Kołodziej, Szymala, Wrzesiński (Jarzynka 94’), Lusiusz (Białek 63’), Barański, Głaz, Nowak (Wołos 94’), Czułowski, Mroczek, Prędota (Drelich 118’)

żółte kartki: Kołodziej, Szymala, Głaz

sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin)

widzów: 200

Najczęściej czytane