• Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
poniedziałek, 23 kwiecień 2018 08:55

Pokonali Wisłę (foto)

Napisał 

Starcie w Sandomierzu było typowym meczem walki, z niewielką ilością okazji strzeleckich dla obu zespołów. Skuteczniejsi w tym pojedynku okazali się jednak piłkarze Avii.

Żółto – niebiescy dobrze rozpoczęli spotkanie z Wisłą, bo w 10 min. gry do siatki gospodarzy trafił Wojciech Białek. Snajper wykorzystał dośrodkowanie Adama Nowaka i głową skierował piłkę do bramki. Miejscowi próbowali zaskoczyć defensywę Avii głównie po stałych fragmentach. Nawet z autu wrzucali futbolówkę w szesnastkę swoich przeciwników. Kilka razy zrobiło się przez to gorąca pod bramką Piotra Piotrowskiego. Młody bramkarz dumy lotniczego miasta nie dał się jednak zaskoczyć i na przerwę goście schodzili ze skromną zaliczką.

Druga połowa była kopią premierowej odsłony. Sandomierzanie szukali gola po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, wolnych i wznowień z autu. Dwa razy mogło im to się udać, ale Piotrowski, czwarty mecz z rzędu, zachował czyste konto. W 90 min. rywali dobił Damian Szpak. Napastnik Avii otrzymał podanie od Sebastiana Orzędowskiego i z zimną krwią posłał piłkę pod nogami Stanisława Wierzgacza.

Już w środę Wojciech Białek i spółka rozegrają kolejny mecz o punkty. Do Świdnika przyjedzie Chełmianka Chełm, która razem z Resovią i Motorem Lublin przewodzi stawce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2. W siedzibie klubu już dziś można odebrać bezpłatne bilety, upoważniające do wstępu. Derby traktowane są bowiem jako impreza masowa podwyższonego ryzyka.

Wisła Sandomierz – MKS Avia Świdnik 0:2 (0:1)

Białek (10’), Szpak (90’)

Avia: Piotrowski, Drelich, Kołodziej, Barański, Lusiusz, Głaz (Mazurek 89’), Orzędowski, Morczek, Nowak (Wołos 62’), Białek (Prędota 67’), Szpak

żółta kartka: Drelich

sędzia: Michał Gurgul (Kraków)

widzów: 300

Najczęściej czytane