• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
poniedziałek, 16 kwiecień 2018 11:25

Wygrana i awans (foto)

Napisał 

Żółto - niebieskim wystarczyły dwa mecze do wyeliminowania KKS Kozienice, w pierwszej rundzie siatkarskich play – offów. Świdniczanie przypieczętowali awans przed własną publicznością, wygrywając bez straty seta. Już w najbliższy weekend ekipa Sławomira Czarneckiego rozpocznie walkę o finał, a jej przeciwnikiem będzie LKPS Politechnika Lublin. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Rewanż z KKS nie trwał długo. Goście podjęli walkę w pierwszej i drugiej odsłonie rywalizacji, ale i tak nie udało im się wyrwać gospodarzom choćby seta. Po raz kolejny zaskoczył Sławomir Czarnecki. Szkoleniowiec świdniczan zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Krzysztof Pigłowski zastąpił Bartłomieja Misztala i pewnie poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa. Szczególnie dobrze współpracował z Bartkiem Żywno. Atakujący był niemal bezbłędny i zasłużenie wybrano go najlepszym zawodnikiem spotkania. Nagrodę odebrał z rąk Kazimierza Patrzały, siatkarza Avii z lat 70.

- Staraliśmy się pokazać nasze najlepsze strony - mówi Michał Baranowski, środkowy żółto - niebieskich. - Mieliśmy pewne problemy w pierwszym i drugim secie, ale i tak udało nam się je wygrać. W ostatnim przeciwnik wyraźnie odpuścił.

Dużo trudniejsze zadanie czeka świdniczan w półfinale play - off przeciwko LKSP Politechnika Lublin. Tym bardziej, że dwa pierwsze spotkania zostaną rozegrane w stolicy województwa. Drużyna Maćka Kołodziejczyka, przed własną publicznością wygrała wszystkie mecze. Jeśli Avia myśli o wyeliminowaniu lublinian, musi przerwać tę serię. Już raz było blisko. Jakub Guz i spółka musieli wówczas uznać wyższość rywali dopiero w tie-breaku. Podobnie zaciętych pojedynków należy się spodziewać także teraz.

- Przede wszystkim musimy się skupić na własnej grze - zaznacza Krzysztof Pigłowski, rozgrywający Avii. - Jeżeli zawiesimy poprzeczkę wysoko, to jestem spokojny o wynik. Jak zwykle jednak wszystko zweryfikuje boisko.

Sobotni i niedzielny mecz w Lublinie rozpocznie się o godz. 19.00, w hali sportowej Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 38 D). Wstęp na oba pojedynki jest bezpłatny. Drugą parę półfinałową tworzą Karpaty Krosno i Neobus Niebylec.

MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)

I set: 3:3, 10:8, 16:16, 19:17, 22:20

II set: 3:3, 7:5, 13:11, 15:15, 23:19

III set: 5:2, 11:5, 15:7, 20:9, 22:13

Avia: Guz, Kurek, Pigłowski, Żywno, Machowicz, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Sajdak, Gajosz, Bieńko

Najczęściej czytane