• Slajd Wirtualny Spacer
  • SH
poniedziałek, 16 kwiecień 2018 08:38

Odjechali po przerwie (foto)

Avia wygrała trzeci mecz z rzędu i jest jedynym zespołem w lidze, który wiosną odniósł komplet wygranych. W sobotę świdniczanie nie dali szans Wiślanom Jaśkowice.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak, że to gospodarze będą się cieszyć po ostatnim gwizdku sędziego. Goście lepiej prezentowali się na boisku, zmarnowali też doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. W 42 min. z rzutu karnego pomylił się Łukasz Popiela. Po przerwie na murawie dominowała już Avia. Żółto – niebiescy szybko trafili na 1:0, za sprawą Wojciecha Białka. Dla snajpera dumy lotniczego miasta była to setna bramka w barwach świdnickiego klubu. Miejscowi poszli za ciosem i w kolejnych fragmentach widowiska wypracowali sobie mnóstwo dogodnych okazji do zmiany wyniku. Wykorzystali połowę z nich i mecz zakończył się ich zwycięstwem, 4:0. Podopieczni Dominika Bednarczyka kończyli pojedynek w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sebastian Orzędowski.

Świdniczanie nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w środę czeka ich bowiem zaległy mecz z Unią Tarnów. Starcie odbędzie się na boisku rywali, o godz. 16.00.

MKS Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 4:0 (0:0)

Białek (46’, 73’), Szpak (79’), Mroczek (83’)

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Szymala (Kołodziej 46’), Drelich, Barański, Głaz, Czułowski (Orzędowski 59’), Mroczek, Maluga (Nowak 65’), Białek (Szpak 77’), Prędota (Wrzesiński 86’)

Sędzia: Marek Śliwa