• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 13 kwiecień 2018 09:47

Postawić kropkę nad „i”

Napisała 

Jednego zwycięstwa brakuje siatkarzom Avii do awansu do półfinału play - off. Świdniczanie mogą wywalczyć promocję już w sobotę, gdy podejmą we własnej hali KKS Kozienice. Jeśli gościom uda się doprowadzić do remisu, potrzebne będzie trzecie spotkanie. Zaplanowano je na niedzielę. W lotniczym mieście wszyscy jednak wierzą, że do wyeliminowania rywali dojdzie przy pierwszym podejściu.

Powodów, by tak sądzić jest przynajmniej kilka. Zespół Sławomira Czarneckiego wygrał pierwszy mecz na wyjeździe, pokonał KKS dwukrotnie w lidze i w przedsezonowych sparingach, a przed własną publicznością, w bieżącej kampanii, może się pochwalić samymi zwycięstwami. Statystyki nie zawsze jednak idą w parze z rzeczywistością, dlatego do meczu z Kozienicami żółto - niebiescy podchodzą maksymalnie skoncentrowani.

- Przeciwnicy nie będą kalkulować, zaryzykują w wielu elementach gry - mówił jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji Sławomir Czarnecki, trener Avii. - Do tego lubią prowokować przy siatce, próbować różnych sztuczek.

Słowa opiekuna żółto - niebieskich należy potraktować jak przestrogę. Ekipa z Kozienic nie ma nic do stracenia, zagra na luzie, bez presji wyniku. Gospodarze czują natomiast, że ciąży na nich obowiązek awansu do półfinału. Tam czeka już LKPS Politechnika Lublin. Zespół Macieja Kołodziejczyka, nie bez problemów poradził sobie z RCS Radom, wygrywając rywalizację 2:1. Derby w kolejnej fazie play - off ucieszyłyby kibiców i w Świdniku, i w stolicy województwa.

Mecz MKS Avia Świdnik - KKS Kozienice rozpocznie się w sobotę, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

tt

Najczęściej czytane